Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Potrwa długo, a po niej uczniów czeka miła niespodzianka

Już niedługo święta. Za trzy tygodnie siądziemy do wigilijnego stołu z najbliższymi. Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? W tym roku będzie wyjątkowo długa, a na dodatek na uczniów czeka miłe zaskoczenie. Po nowym roku nie wrócą do szkoły na zbyt długo.

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Wyjątkowo długa

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? To jedno z najczęściej zadawanych pytań w wyszukiwarkach internetowych. Wszyscy czekają na Boże Narodzenie i przerwę świąteczną. Prezenty są oczywiście miłym dodatkiem i także podkręcają czas oczekiwania, ale czekamy przede wszystkim na odpoczynek.

Dzieci są zmęczone, od września nie miały dłuższej przerwy w nauce. Nadrabianie zaległości po miesiącach nauki zdalnej, mnóstwo sprawdzianów to dopiero początek. Przed dziećmi czas poprawiania ocen. Powinny więc złapać oddech. Na szczęście przerwa świąteczna w tym roku będzie wyjątkowo długa.

Przerwa świąteczna 2021 rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2021. To aż dziewięć dni. Dodatkowo wydłuża się o kolejne dwa dni – mowa o 1 i 2 stycznia. Uczniowie mają więc łącznie aż 11 dni przerwy od szkoły. Do nauki powrócą dopiero w poniedziałek, 3 stycznia.

Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Miła niespodzianka

A to nie koniec! Przerwa świąteczna kończy się 2 stycznia, uczniowie idą do szkoły 3 stycznia, w poniedziałek. Ale do szkoły pójdą tylko na trzy dni. Dlaczego? 6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli, które wypada w czwartek. To ustawowo wolny dzień. Dodatkowo wiele szkół decyduje się także na wolny piątek. Wykorzystują tak zwany dzień dyrektorski i robią dłuższą labę dla uczniów. Długi weekend mają jednak tylko najmłodsi. Rodzice niestety muszą na piątek zaplanować urlop. Choć warto zapytać o ten dzień pracodawcę. Pracodawcy oddają dzień wolny za 1 stycznia, który wypada w sobotę. Często wybierają właśnie 7 stycznia, aby wydłużyć weekend.

Więcej o: