Przemysław Czarnek "najlepszym ministrem od II wojny światowej". Zebrał pochwały

Minister edukacji Przemysław Czarnek podczas 30-lecia Radia Maryja został wyróżniony i nazwany "najlepszym ministrem od II wojny światowej". Sam także nie szczędził łów uznania w stronę katolickiej rozgłośni radiowej. "Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu" - stwierdził.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek od 2020 roku pełni urząd ministra edukacji i nauki. W tym czasie zdążył zapowiedzieć odchudzenie podstawy programowej o "niepotrzebne treści", a dodanie do niej treści dotyczących Jana Pawła II i żołnierzy wyklętych. Wprowadził także nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość. Ponadto szef resortu edukacji zmienił kanon lektur szkolnych i oznajmił obligatoryjny wybór między lekcjami religii a etyki. Zapowiadał również: "Nie ma zgody na dyktaturę lewicowo-liberalną w szkołach". Od 2020 roku uczniowie domagają się jego dymisji. Tymczasem przez założyciela Radia Maryja, Tadeusza Rydzyka został nazwany "najlepszym ministrem od II wojny światowej".

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Przemysław Czarnek jako najlepszy minister od II wojny światowej

4 grudnia w Toruniu odbyły się uroczyste obchody 30-lecia Radia Maryja. Na imprezę przyjechali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Właśnie w ich stronę i w stronę siedzącego w pierwszym rzędzie ministra edukacji Przemysława Czarnka założyciel katolickiej rozgłośni radiowej Tadeusz Rydzyk skierował słowa uznania.

Dzieci z doświadczeniem migracyjnym, także uchodźców, z roku na rok w polskich szkołach przybywa.Grudzień 2021. Dni wolne to ostatni dzwonek na poprawę ocen

Jak poinformował "Super Express" szef Radia Maryja powiedział: 

Moim zdaniem minister Czarnek to najlepszy minister edukacji od czasu II wojny światowej.

Na zwrotne słowa uznania nie trzeba było czekać. Wkrótce na profilu na Twitterze Ministra Edukacji pojawił się post wychwalający działalność Radia Maryja.

Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu. Jedną z nich jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

- napisał Przemysław Czarnek.

MKonferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemyslawa Czarnka w WarszawieNauka zdalna już niedługo? Minister Czarnek komentuje "przecieki"

Więcej o: