Nauka zdalna już niedługo? Minister Czarnek komentuje "przecieki"

Nauka zdalna według części rodziców powinna być już wprowadzona. Pojawiły się nawet spekulacje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki wkrótce podejmie w tej sprawie decyzje. Szef resortu edukacji w rozmowie z Polskim Radiem Łódź skomentował te "przecieki" i powiedział, jaki jest plan na najbliższy czas.

Więcej informacji na temat bieżącej sytuacji w szkołach przeczytasz na Gazeta.pl

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek od początku roku szkolnego zapowiadał, że wprowadzenie nauki zdalnej będzie ostatecznością. Dopóki będą miejsca w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, szkoły pozostaną otwarte. Mimo tego, że rzeczywiście dotrzymuje obietnicy, coraz więcej uczniów trafia na kwarantannę i ma z tego powodu zaległości w nauce. 1 grudnia aż 4959 szkół nie pracowało w trybie stacjonarnym. Pojawiły się podejrzenia, że w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań i pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, MEN wprowadzi nowe obostrzenia. Szef resortu edukacji został o nie zapytany na antenie Polskiego Radia Łódź.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Katarzynę Warnke o reformę szkolnictwa i Czarnka. „Hucpa!"

Nauka zdalna. Minister Czarnek komentuje przecieki

Minister Czarnek podkreślił, że obecnie nie ma planów wprowadzenia nauki zdalnej, bo "czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza". Na naukę zdalną nie przejdą również uczelnie, które według pogłosek miały zmienić tryb pracy już 6 grudnia.

Nie ma teraz planów zmiany przepisów prawa dotyczących funkcjonowania szkół podczas pandemii. Na uniwersytetach rektorzy podejmują autonomicznie decyzje w tej sprawie, uwzględniając sytuację w poszczególnych miastach i uczelniach

- podkreślił. Z drugiej strony Przemysław Czarnek zaznaczył, że nie wie, jak sytuacja będzie wyglądała w nadchodzących tygodniach.

Kiedy mikołajki 2021? Rodzice o klasowych składkach: Ciężko zrobić paczkę za mniejszą kwotęMikołajki w dobie inflacji. "Ciężko zrobić paczkę za mniejszą kwotę"

Czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza. Co będzie w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach, także w obliczu nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć

- powiedział.

Zdalne nauczanie. Grudzień 2021 wyzwaniem dla uczniów. Statystyki są niepokojąceZdalne nauczanie. Grudzień 2021 wyzwaniem dla uczniów. Statystyki są niepokojące

Więcej o: