Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Potrwa niemal tyle, co ferie zimowe

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Uczniowie już się niecierpliwią i trudno im się dziwić, bo w tym roku czeka ich naprawdę długi odpoczynek od nauki. Wszystko dzięki temu, że Wigilia i Sylwester wypadają w piątek.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskiej oświacie na Gazeta.pl

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Niektórzy nie rozumieją, dlaczego to tak bardzo interesuje uczniów. Przecież i tak często siedzą w ostatnich miesiącach w domach, na kwarantannie. Większość z nich musi się wtedy uczyć zdalnie. Przerwa świąteczna w szkole 2021 oznacza jednak możliwość zamknięcia podręczników i wyłączenia komputerów. Warto spędzić ten czas aktywnie i w ciekawy sposób, bo nie wiadomo, jak w związku z epidemią, będą wyglądały w szkołach kolejne tygodnie. 

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021?

W tym roku zgodnie z kalendarzem roku szkolnego przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia w czwartek i potrwa do końca roku, czyli do 31 grudnia (piątek). Oznacza to, że uczniowie będą mieć aż 11 dni wolnego od zajęć lekcyjnych. Z kolei tydzień po zakończeniu przerwy świątecznej, szóstego stycznia w czwartek wypada Święto Trzech Króli. To, czy w danej placówce dzieci i młodzież będą mieć w tym czasie przedłużony weekend, zależy od dyrekcji, która może zarządzić dzień dyrektorski. Jak więc widać uczniów czeka naprawdę sporo dni wolnych pod koniec grudnia i na początku stycznia.  

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Rodzice obawiają się zajęć zdalnych

Uczniowie z utęsknieniem oczekują na świąteczną przerwę w nauce, a ich rodzice obawiają się tego, co się wydarzy w szkołach przed Gwiazdką. Część nich martwi wizja zamknięcia placówek, bo to oznacza dla nich konieczność zorganizowania opieki swoim dzieciom. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki zapowiadał wielokrotnie, że rząd nie ma zamiaru zamykać placówek, jednak doniesienia dotyczące kolejnych zachorowań są optymistyczne. 

Więcej o: