Ile dni do wakacji? Po drodze czeka plaga kwarantann. "Zdalne nie jest fajne, ale to mniejsze zło"

"Ile dni do wakacji?" - to pytanie, które zadają sobie uczniowie i rodzice borykający się z plagą kwarantann. Przyznają, że chociaż w teorii nie wprowadzono nauczania zdalnego, nauka w tym roku szkolnym okazała się prawdziwym wyzwaniem.

Wiele osób obawiało się powtórki sytuacji z ubiegłego roku szkolnego, kiedy z powodu zagrożenia epidemicznego szybko wprowadzono edukację zdalną. Taki tryb nauki trwał wiele miesięcy i nie odbił się dobrze na wiedzy uczniów i ich samopoczuciu. Chociaż w teorii tym razem dzieci uczą się zdalnie, rok szkolny 2021/2022 przyniósł nowy problem.

Ile dni do wakacji? Po drodze czeka plaga kwarantann

Więcej artykułów przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Doda nie będzie miała nadzoru policji

W teorii wciąż obowiązuje nauka w trybie stacjonarnym, jednak w praktyce w kolejnych szkołach wybuchają ogniska zakażeń. Wówczas zamiast zamykania całych placówek, często wprowadza się nauczanie hybrydowe i kieruje na kwarantannę poszczególne klasy lub gruby uczniów. W takiej sytuacji dzieci nie tylko muszą uczyć się z domu, ale nie mogą również z tego domu wychodzić.

Problem sygnalizują rodzice w komentarzach opublikowanych pod artykułami na stronie facebookowej eDziecko. Niektórzy twierdzą, że ich dzieci kilkakrotnie trafiały na kwarantannę.

U nas od dziś 12 klas na kwarantanne. A w tamtym tygodniu 14. Ciekawie jest
Zdalne nie jest fajne. Ale w tej sytuacji gdzie dzieciaki są ciągle na kwarantannie, to mniejsze zło, bo przynajmniej mogłyby wyjść na powietrze.
Dziś znów mamy kwarantannę trzeci raz
Syn właśnie wrócił do szkoły, ale nie wiem na ile, a córka dziewiąty dzień jest na zdalnych
Listopad mojego syna szóstoklasisty wyglądał tak, że był na kwarantannie, następnie 3 dni w szkole i znowu kwarantanna. Córka pierwszoklasistka też przebywa na kwarantannie. Wracają do szkół w przyszłym tygodniu. Ile pochodzą? Trzy dni czy może cztery? I co dalej? Kwarantanna aż do świąt lub co gorsze na święta?

- piszą.

W zaistniałych okolicznościach dzieci szczególnie nie mogą doczekać się odpoczynku od zajęć i chociaż nie skończył się pierwszy semestr, odliczają dni do wakacji. Niestety, do letniego wolnego zostało aż 28 tygodni, czyli 202 dni. Przed tym terminem uczniów czeka jednak przerwa świąteczna, która potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia, oraz ferie zimowe przebiegające w czterech terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw.

Więcej o:
Copyright © Agora SA