Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021? Uczniowie w końcu odpoczną

Mamy już grudzień, a więc przed nami adwent, przygotowanie do świąt, mikołajki i w końcu Boże Narodzenia. Za chwilę też rozpocznie się długo wyczekiwana przerwa świąteczna. Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021?

Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021? Wyjątkowo długa

Przerwa świąteczna 2021 to jeden z najmilszych okresów w ciągu roku. Także taki, na który wszyscy czekają niemal z takim upragnieniem jak na wakacje. Z jednej strony czekamy na prezenty. Z drugiej strony - od września nie było dłuższego odpoczynku od szkoły. Dzieci są więc przemęczone i chętnie odpoczną w domu. Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021?

Przerwa świąteczna w 2021 roku wypada wyjątkowo korzystnie. Jest po prostu dłuższa niż zwykle. Przerwa świąteczna 2021 płynnie przechodzi w dwa dni wolnego, które następują po Nowym Roku. Nowy Rok wypada w sobotę, a 2 stycznia w niedzielę. 1 stycznia będzie też więc dniem do odbioru. Wszystkie święta wypadające w sobotę zgodnie z art. 130. § 2. Kodeksu prawnego można odebrać:

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin

Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021? Od kiedy się zaczyna?

Przerwa świąteczna 2021 rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2021. To aż dziewięć dni. Dodatkowo wydłuża się o kolejne dwa dni – mowa o 1 i 2 stycznia. Uczniowie mają więc łącznie aż 11 dni przerwy od szkoły. Do nauki powrócą dopiero w poniedziałek, 3 stycznia.

A to nie koniec! Do szkoły zawitają tylko na trzy dni. 6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli. Święto wypada w czwartek. Wiele szkół decyduje się także na wolny piątek. Rodzice niestety muszą na piątek zaplanować urlop.

Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej

Od kiedy jest przerwa świąteczna w szkole 2021? A kiedy ferie zimowe?

Po przerwie świątecznej uczniowie raczej nie zdążą się zmęczyć. Już po chwili bowiem rozpoczynają się ferie. W tym roku ferie zimowe wypadają:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej o: