Kiedy są ferie 2022? Zostało mało czasu na poprawę ocen. "Przeładowany program i zatrważające tempo"

"Kiedy są ferie 2022?" - to pytanie, które zadaje sobie wielu uczniów z utęsknieniem wyczekujących odpoczynku od zajęć. Przed tym terminem muszą jednak przyłożyć się do nauki.

Listopadowe wolne uczniowie mają już za sobą, a najbliższy odpoczynek od nauki wypada w grudniu, kiedy jest przerwa świąteczna. Jako, że 1 stycznia to sobota, przerwa będzie wyjątkowo długa i potrwa od 23 grudnia aż do 3 stycznia. Następnie dzieci i młodzież czekają ferie zimowe, których początek zwykle pokrywa się z końcem semestru.

Kiedy są ferie 2022?

Więcej artykułów przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy posiadał dopiero od trzech dni

Chociaż w ubiegłych roku ferie zimowe ze względu na zagrożenie epidemiczne przebiegały w jednym terminie dla wszystkich województw, tym razem zaplanowano je w czterech zgodnie z poniższą rozpiską:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Uczniowie, którym zależy na poprawie ocen powinni się spieszyć, bo do końca semestru pozostało niewiele czasu. W komentarzach opublikowanych pod artykułami na Facebooku Edziecko.pl można zauważyć jednak niepokojące głosy rodziców, którzy sygnalizują, że ich pociechy są przemęczone. Twierdzą, że uczniowie borykają się z nadmiarem nauki i ciężko im znaleźć czas na odpoczynek, co oznacza, iż ferie mogą być szczególnie wyczekiwane.

Syn jest w siódmej klasie i przyznam na podstawie wcześniejszych obserwacji, czy tych swoich osobistych, szkolnych, że nas uczono inaczej, lepiej, wydajniej. Teraz szkoła to jakby obóz, brak indywidualnego podejścia do dziecka, przeładowany program i zatrważające tempo nie są niczym dobrym. Dzieci są zmęczone, nie mają czasu, by nauczyć się wszystkiego w stopniu zadowalającym. Rezygnują z pasji, bo brak już czasu na ich rozwijanie
Dzieci mają dość nawału nadmiernego materiału, lekcji itp
My w tym tygodniu mamy osiem sprawdzianów, razem z maturami próbnymi
Dzieci nie nadążają za programem, gubią się, zaraz po za kończeniu danego działu nic nie pamiętają. Nauczyciele udają ze nie ma problemu, a problem będzie dopiero na koniec ósmej klasy

- piszą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA