Kiedy będą zdalne? Zaszła zmiana w rekomendacjach dla szkół

Kiedy będą zdalne? To pytanie, które dręczy rodziców. Choć niestety wielu uczniów już przeszło na nauczanie zdalne. Czy dojdzie do zamknięcia wszystkich placówek? Ministerstwo Edukacji poinformowało o zmianie rekomendacji dla szkół.

Kiedy będą zdalne? To już rzeczywistość

Zdalne nauczanie jest rzeczywistością w wielu domach. Chociaż oficjalnie szkoły i przedszkola są otwarte, to wielu dyrektorów decyduje o przejściu na zdalne konkretnych klas, albo nawet całych placówek. 

Kończymy listopad. W tym miesiącu syn był na dwóch kwarantannach po 10 dni. Nie muszę dodawać, że jest zdrów jak ryba?

- opowiada Maciek.

Mam syna w przedszkolu. Grupa była zawieszana już tyle razy, że wysłałam go do dziadków na dwa tygodnie. Na razie rezygnujemy z przedszkola. Z żalem, ale musimy pracować. Nie możemy non stop siedzieć na kwarantannie ze zdrowym dzieckiem

- opowiada Basia.

Oczywiście to tylko jedna strona medalu. Wielu rodziców – szczególnie dzieci z klas starszych – chciałoby wprowadzenia zdalnego nauczania w całym kraju.

Zdrowie naszych dzieci się nie liczy? Chodzą do szkół i się zarażają. Od kiedy będą zdalne?

- piszą w komentarzach pod artykułami edziecko.pl.

Kiedy będą zdalne? Nowe rekomendacje Ministerstwa Edukacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie chce całkowitego zamknięcia szkół. Nawet nie chcą wysyłać na zdalne lekcje uczniów, którzy nie są kierowani na kwarantannę związaną z COVID-19. Co więc proponują? Redakcja TVN24 zapytała Ministerstwo Edukacji Narodowej o nowe rekomendacje. 

Nad niczym nie pracujemy. To obowiązuje już teraz

- odparł wiceminister Tomasz Rzymkowski.

Ale jak informuje rzeczniczka MEN w oświadczeniu przysłanym do redakcji TVN24 rekomendacje resortu edukacji dla szkół się zmieniły.

19 listopada 2021 r. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przyjął rekomendację Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji

- przekazała Anna Ostrowska w komunikacie prasowym.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Co się zmieniło?

[Rekomendacja] umożliwi uczniom, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, udział w  zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych (m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych) także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym
Dzięki takiej rekomendacji każdy dyrektor szkoły może zastosować elastyczne narzędzie dostosowane do warunków i możliwości organizacyjnych swojej placówki, tak aby uczniowie, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogli swobodnie uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i uczyć się w sposób tradycyjny, na terenie szkoły.

- czytamy w komunikacie.

Więcej o: