Kiedy będą zdalne 2021? Czarnek: "Nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny"

Kiedy będą zdalne 2021? Czwarta fala epidemii koronawirusa uniemożliwia sprawne funkcjonowanie placówek oświatowych w trybie zdalnym. Uczniowie trafiają na kwarantannę z powodu przypadków zachorowań wśród nich lub pracowników placówek.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskiej oświacie na Gazeta.pl

Kiedy będą zdalne 2021? W wielu szkołach już obowiązuje zdalny lub mieszany tryb nauki. Zgodnie z regularnym raportem dotyczącym funkcjonowania placówek oświatowych publikowanym na Twitterze przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w dniu wczorajszym 71 szkół podstawowych pracowało zdalnie, a 2420 w trybie mieszanym. Jednocześnie 76 szkół ponadpodstawowych pracowało online, a 1191 w trybie mieszanym. 

Kiedy będą zdalne 2021? Przemysław Czarnek nie odpowiada

Minister edukacji i nauki niemal przy każdej możliwej okazji jest pytany przez dziennikarzy o decyzję dotyczącą zamknięcia placówek. Niedawno stwierdził:

Nie jestem wróżką i nie jestem w stanie przewidzieć, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy. Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach.

Sytuacja jednak jest dynamiczna i we wczorajszej wypowiedzi dla TVP Info zapewnił:

To jest zupełnie oczywiste, że w czwartej fali koronawirusa, kiedy mamy pod 20 tys. zakażeń dziennie, to zakażenia mają miejsce również w szkołach i w związku z tym od początku przewidzieliśmy taką sytuację i zostawiliśmy dyrektorom szkół i sanepidowi prawo do wysyłania na kwarantannę i naukę zdalną albo całej szkoły, albo części szkoły.
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy będą zdalne 2021? Rodzice nie są zgodni

Na profilu facebook'owym eDziecka, pod udostępnionymi tam artykułami poświęconymi aktualnej sytuacji w polskiej oświacie, rodzice podzielili się swoimi opiniami na ten temat:

Dzieciaki wylądują na zdalnym.
Nie zamkną, bo już funduszu nie ma.
Nawet jeśli nie zamkną szkół w jeden dzień to i tak ostatecznie taki będzie finał. Już teraz w niektórych szkołach odsyłają całe klasy na kwarantannie

- pisali.

Więcej o:
Copyright © Agora SA