Kiedy są ferie zimowe 2022? Decyzja rządu w kwestii terminów zdziwiła uczniów

Kiedy są ferie zimowe 2022? Choć do zimowego odpoczynku jest jeszcze trochę czasu, rodzice i uczniowie już planują, gdzie spędzą ferie. Nic dziwnego, że chcą być pewni, co do terminu ferii zimowych. Decyzje w tej sprawie już zapadły, ale dziwią one wielu rodziców i uczniów.

Kiedy są ferie zimowe 2022? Decyzje już są

Minister edukacji zabrał głos na temat tego, kiedy są ferie zimowe 2022.

Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie rozwijała się tak jak dzisiaj, to przewidujemy, że wrócimy do ferii w różnych terminach dla różnych województw. To korzystne dla dzieci, rodziców i branży turystycznej

- poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przypomnijmy, w 2021 roku dzieci w całym kraju miały ferie zimowe w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia 2021. Miało to pomóc wyhamować trzecią falę pandemii COVID-19. Branża turystyczna poniosła wówczas olbrzymie straty. W tym roku ferie mają przebiegać „normalnie".

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

- czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie MEN.

Kiedy są ferie zimowe 2022? Terminy

Terminy ferii zimowych 2022 są następujące:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Kiedy są ferie zimowe 2022? Zdziwieni są wszyscy

Rodzice wyrażają oburzenie tą decyzją. Uczniowie nie dowierzają jeszcze, że to ostateczna decyzja. Nauczyciele rozkładają ręce w geście dezaprobaty. W komentarzach pod artykułami na ten temat pojawiają się liczne pytania.

A to już jest pewne? Nie zmienią zdania w okolicy świąt?
A wyjaśnienie tej decyzji? Poprzednie ferie mieliśmy siedzieć w domach, a teraz mamy ratować gospodarkę? Zdrowie się nie liczy?
Wirus jest w odwrocie, to wiemy. I rozumiem, że w tym roku nie atakuje w ferie?
Co się zmieniło od ubiegłorocznych ferii? To była jednak zła decyzja, że wszyscy razem cisnęli się na niby zamkniętych stokach?

- pytają internauci w komentarzach.

Więcej o: