Ile trwa matura z matematyki? Podpowiadamy co ze sobą zabrać na egzamin w dobie pandemii

Ile trwa matura z matematyki? Co zabrać? Zadania otwarte - na czym polegają? Maturzyści muszą mieć nie tylko opanowany wymagany materiał, ale być przygotowanymi od strony praktycznej. Oto krótki przewodnik dla przyszłych maturzystów.

Więcej informacji o egzaminach maturalnych na Gazeta.pl

Do egzaminów maturalnych pozostało jeszcze sporo czasu, jednak uczniowie, którzy zmierzają do nich podejść już zaczęli o tym myśleć. Opanowanie wymaganego materiału to jedno, a przygotowanie od strony praktycznej - co ze sobą zabrać, na jak długi egzamin się przygotować etc. to drugie. Podpowiadamy, co czeka tegorocznych maturzystów. 

Ile trwa matura z matematyki?

Egzaminy maturalne trwają od 80 minut do 3,5 godziny. Wszystko zależy od tego, z jakiego to przedmiotu egzamin i na jakim poziomie. Najkrócej trwają egzaminy z języków obcych, najdłużej informatyka. Jeśli chodzi o egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (zdawany jako przedmiot obowiązkowy), to trwa dokładnie 170 minut. Z kolei matura z matematyki na poziomie rozszerzonym, (zdawana jako przedmiot dodatkowy), trwa 180 minut.

Zadania otwarte - matura matematyka

Zadania otwarte na maturze z matematyki należą do drugiej grupy zadań. Zadania otwarte wymagają udzielenia przez zdającego krótkiej odpowiedzi oraz uzasadnienia. Zadania otwarte są punktowane w skali 0-2 (matura podstawowa) lub 0-2, 0-3, 0-4 (matura rozszerzona).

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Matura z matematyki - co zabrać?

Maturzyści, którzy będą podchodzić do egzaminu maturalnego z matematyki, powinni zadbać o niezbędne przybory i nie zapomnieć o dokumencie potwierdzającym tożsamość. Na liście rzeczy, które muszą zabrać ze sobą na egzamin powinny się więc znaleźć: 

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;
  • długopis lub pióro (z czarnym wkładem);
  • linijka;
  • cyrkiel;
  • kalkulator prosty.

Matura z matematyki - co wziąć na egzamin w dobie pandemii?

Osoby, które zamierzają podejść do egzaminu dojrzałości z matematyki (a także każdego innego przedmiotu) powinni bezwzględnie zabrać ze sobą maseczkę zasłaniającą usta i nos. Mogą też wziąć płyn do dezynfekcji dłoni, jednak szkoły, w których odbywają się egzaminy mają obowiązek zadbać o ten środek higieny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.