Za ile dni wakacje? Jeszcze nie skończył się semestr zimowy, a uczniowie już odliczają

Pytanie, za ile dni wakacje, pojawiało się już właściwie dwa tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego. Przemęczeni nauką uczniowie tęsknią za beztroskimi, letnimi dniami. A także rodzice marzą już o wakacyjnym odpoczynku i rozpoczynają odliczanie. Kiedy rozpoczną się wakacje w 2022 roku? Czy w związku z pandemią koronawirusa można spodziewać się zmiany terminu letniej przerwy?

Za ile dni wakacje? W tym roku uczniowie wyczekują wakacji bardziej niż zwykle. Z racji tego, że ten rok szkolny zaczął się dla nich wypchanymi po brzegi planami zajęć i ogromem prac domowych, kartkówek i sprawdzianów, odpoczynek jest jeszcze bardziej wskazany. I nie wystarczy im ani przerwa świąteczna, ani ferie zimowe. W końcu w atmosferze nadrabiania szkolnych zaległości i przybywających zakażeń trudno wypocząć. Zatem, ile jeszcze trzeba poczekać do wakacji? I czy w tym roku szkolnym odbędą się zgodnie z planem? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Piotr Żyła zabrał dzieci na wakacje, a Justyna korzysta z "wolnego" i cyka fotki

Za ile dni wakacje?

Niestety, jeśli wakacje odbędą się zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, uczniowie będą musieli poczekać na nie jeszcze 217 dni. W lepszej sytuacji są jednak maturzyści. Im pozostało jedynie 161 dni nauki.

Wcześniejszą okazją do złapania oddechu będzie przerwa świąteczna. Do Bożego Narodzenia zostały zaledwie cztery tygodnie. Od 23 grudnia 2021 roku i do 2 stycznia 2022 roku uczniowie będą mogli zebrać energię na kolejne tygodnie nauki. Później czekają ich jeszcze dwa tygodnie zimowych ferii, które odbędą się w terminach:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie)
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie)
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
  • 14 – 27 lutego 2022 r. (województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie)
Więcej o: