Kiedy będą zdalne? "Do lekarza przez telefon, a w szkole wywiadówki"

Nauczanie zdalne budzi skrajne emocje. Część rodziców nie wyobraża sobie powrotu do nauczania zdalnego, inni uważają, że to konieczne, bo szkoły są ogniskami zakażeń COVID-19. Coraz więcej placówek przechodzi na naukę zdalną, bo kolejne osoby są zakażone wirusem. Kiedy będą zdalne w całej Polsce?

Kiedy będą zdalne?  Czarnek uspokaja, ale już nie zapewnia

Jeszcze miesiąc temu rządzący zapewniali, że nauka zdalna nie zostanie wprowadzona w całej Polsce. W tej chwili nie są już tak stanowczy. Kolejne szkoły przechodzą na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Minister edukacji nie wyklucza więc sytuacji, kiedy wszystkie szkoły przejdą na nauczanie.

Nie jestem w stanie wykluczyć sytuacji, w której znów służba zdrowia będzie na skraju wydolności, a przypadków zachorowań, a przede wszystkim hospitalizacji i ciężkich przypadków będzie tyle, że znów trzeba będzie oddziaływać na kontakty społeczne [...] Spodziewam się, że najpierw, jeśli by do tego dochodziło, to będziemy mieli ograniczenia w innych sferach życia publicznego, a nie w szkole

 - powiedział kilka dni temu w radiowej Jedynce.

Mamy pełną świadomość tego, że przy drugiej i trzeciej fali sytuacja wyglądała inaczej niż przy czwartej fali. Tam była konieczność podejmowania takich decyzji, żeby przeciąć komunikację społeczną, kontakty społeczne, w ramach których wirus się rozprzestrzenia. Dziś sytuacja jest inna, jest ciężka, ale nie tak, jak przy drugiej i trzeciej fali

 - stwierdził też minister edukacji.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Kiedy będą zdalne? Rodzice są podzieleni

Rodzice boją się o swoje dzieci. Z jednej strony chcą, aby jak najszybciej były wprowadzone lekcje zdalne, z drugiej strony uważają, że nauka zdalna źle wpływa na najmłodszych. Pod artykułami na temat tego, kiedy będą zdalne lekcje można przeczytać burzliwą dyskusję:

Zamykać szkoły!!! Jak długo będziecie jeszcze narażać zdrowie dzieci i ich rodzin?!!! Przerwijcie w końcu ten cyrk!!
Szkoły powinny przejść na nauczanie zdalne przynajmniej od klas 4 w górę. Rząd zasłania się tym, że na dzieci źle wpływa izolacja od rówieśników, a tymczasem dzieci ciągle są na kwarantannach. Niektóre klasy już 4 raz mają kwarantannę!!! To dopiero złe dla dzieci, siedzą w domach, nie mogą nawet wyjść na dwór!!!
Do lekarza przez telefon, a w szkole u synowej wywiadówki dla rodziców, gdzie w klasie od 28 do 32 uczniów
Wystawiacie dzieci na odstrzał!!! Zamknijcie szkoły!!! Tam nie ma żadnych obostrzeń!! To jest jakiś żart.
Zdalne nauczanie powinno zostać wprowadzone jak najszybciej!!! Przynajmniej od klas 4 w górę.

- komentują rodzice.

Innie jednak zauważają:

Wiesz, co z psychiką dzieci się działo przy poprzednim zamknięciu.?? Nie wolno dzieciom czegoś takiego zrobić ponownie!!!
Szkoły nie powinny nigdy przechodzić na zdalne!!! To najgorsze co można zrobić z psychiką dzieci

- uważają niektórzy.

Więcej o: