Przerwa świąteczna 2021. W tym roku rodziny będą świętować wyjątkowo długo

Przerwa świąteczna 2021 to bardzo wyczekiwany czas. Z jednej strony wszyscy - mali i duzi - czekają na prezenty. Z drugiej strony od września nie było dłuższego odpoczynku od szkoły i zajęć lekcyjnych. Kiedy więc wypada przerwa świąteczna 2021?

Przerwa świąteczna 2021. Wyjątkowo długa

Przerwa świąteczna w 2021 roku jest wyjątkowo długa. Spędzimy więcej czas z rodziną, odpoczniemy i po celebrujemy ten świąteczny, magiczny czas. Skąd tak długi relaks? Przerwa świąteczna 2021 płynnie przechodzi w dwa dni wolnego, które następują po Nowym Roku. Nowy Rok wypada w sobotę, a 2 stycznia w niedzielę. 1 stycznia będzie też więc dniem do odbioru. Wszystkie święta wypadające w sobotę zgodnie z art. 130. § 2. Kodeksu prawnego można odebrać:

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin

Ile więc dni będzie liczyła przerwa świąteczna 2021?

Przerwa świąteczna 2021. Od kiedy się zaczyna?

Przerwa świąteczna 2021 potrwa od 23 do 31 grudnia 2021. Będzie więc trwała dziewięć dni. Wydłuży się jednak o dodatkowe dwa dni z 2022 roku. Łącznie możemy liczyć na jedenaście dni wolnego. Do szkół uczniowie powrócą więc dopiero w poniedziałek, 3 stycznia.

A po chwili będziemy mieć kolejny, tym razem krótki, odpoczynek. 6 stycznia świętujemy Trzech Króli. To dzień wolny, który wypada w czwartek. Wiele szkół decyduje się na wolny piątek. Rodzice niestety muszą na piątek zaplanować urlop.

Zobacz wideo "Home Sweet Home Alone" - zwiastun. Czyli kolejny dzieciak w święta jak "Kevin sam w domu"

Przerwa świąteczna 2021. Długo wyczekiwana

Przerwa świąteczna 2021 to zawsze bardzo wyczekiwany przez uczniów czas. Są zmęczeni, mają dużo nauki. Zbliża się też wystawianie ocen. Na początku stycznia muszą pisać końcowe sprawdziany, poprawiać stopnie, bo przecież już za chwilę koniec semestru i ferie zimowe. W tym roku ferie zimowe zostały rozłożone na cztery terminy. Wypadają:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej o: