Czy klasy 4-8 będą miały lekcje zdalne? Nauczycielka: Robiłam już test dwa razy w tym miesiącu

Kiedy zamkną szkoły 2021? Czy klasy 4-8 będą miały lekcje zdalne? To pytania, które cały czas krążą wśród rodziców. Liczba zakażeń wciąż rośnie. W rozmowie z edziecko.pl nauczycielka spod warszawskiej miejscowości nie kryje strachu: - W naszej szkole już wszystkie klasy 4-8 są na zdalnym. Nauczyciele chorzy. Sama robiłam już test dwa razy w tym miesiącu.

Czy klasy 4-8 będą miały lekcje zdalne? Czarnek uspokaja

Jeszcze miesiąc temu na pytania o to, czy szkoły zostaną zamknięte, czy wróci nauczanie zdalne, z ust polityków padały jednoznaczne stwierdzenia: Nie zamkniemy szkół. Dziś nie są to już tak stanowcze opinie. Minister edukacji Przemysław Czarnek wciąż uspokaja, ale zmienił ton wypowiedzi.

Nie jestem w stanie wykluczyć sytuacji, w której znów służba zdrowia będzie na skraju wydolności, a przypadków zachorowań, a przede wszystkim hospitalizacji i ciężkich przypadków będzie tyle, że znów trzeba będzie oddziaływać na kontakty społeczne [...] Spodziewam się, że najpierw, jeśli by do tego dochodziło, to będziemy mieli ograniczenia w innych sferach życia publicznego, a nie w szkole

 - powiedział kilka dni temu w radiowej Jedynce.

Mamy pełną świadomość tego, że przy drugiej i trzeciej fali sytuacja wyglądała inaczej niż przy czwartej fali. Tam była konieczność podejmowania takich decyzji, żeby przeciąć komunikację społeczną, kontakty społeczne w ramach których wirus się rozprzestrzenia. Dziś sytuacja jest inna, jest ciężka, ale nie tak, jak przy drugiej i trzeciej fali

 - stwierdził też minister edukacji.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Czy klasy 4-8 będą miały lekcje zdalne? Nauczyciele nie widzą innego wyjścia

Nastroje rodziców oraz pedagogów ciężko uspokoić. Rodzice na facebook'owym profilu eDziecka nie kryją oburzenia. WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TU.

Redakcji edziecko.pl udało się porozmawiać z nauczycielką spod warszawskiej podstawówki.

Chcę pozostać anonimowa. Nie chcę nikogo straszyć. I tak już wszyscy się boją. W naszej szkole uczy się ponad 800 uczniów. Klasy 4-8 już od tygodnia są na zdalnym nauczaniu. Nawet starsze dzieci, które już mogłyby być zaszczepione, nie są. Wystarczy kontakt z jedną chorą osobą, wszyscy idą do domów.

- opowiada.

Czy klasy 4-8 będą miały lekcje zdalne? U nas już mają, to kwestia czasu, jak wszystkie szkoły przejdą na zdalne. Moje koleżanki nie rzadko są zaszczepione trzema dawkami i chorują. Ja sama jestem zaszczepiona, a test na COVID-19 robiłam już dwa razy w tym miesiącu. Póki co wynik negatywny, ale wszyscy w szkole chorują. Część na zwykłe przeziębienia, ale kiedy przychodzą tak do szkoły, obniżają odporność innych.
Więcej o: