Nauka zdalna wchodzi do szkół. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie w tej sprawie

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które zezwala dyrektorom placówek oświatowych znajdujących się w powiatach graniczących z Białorusią na wprowadzenie nauki zdalnej. "Proszę się wczuć w sytuację rodziców" - powiedział.

Więcej o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest bardzo poważna. Szczególnie zaniepokojeni są rodzice, których dzieci chodzą do szkół znajdujących się nieopodal tych dramatycznych wydarzeń. Kilka dni temu minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek powiedział:

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Proszę się wczuć w sytuację rodziców, których szkoły są oddalone kilometr, dwa czy pięć od tych wydarzeń, które mają tam miejsce. Mogą mieć poczucie zagrożenia, chociażby obserwując to, co jest w telewizji. I dlatego dajemy możliwość, a nie oblig. Jeśli rodzice będą wnioskowali do dyrektora, to dyrektor będzie mógł w tych nadzwyczajnych sytuacjach podjąć taką decyzję.
Zobacz wideo

Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie

Z powagi aktualnej sytuacji na granicach zdaje sobie sprawę minister edukacji i nauki. Rozporządzenie podpisał w trosce o bezpieczeństwo dzieci z tamtych terenów. 10 listopada w TV Republika Przemysław Czarnek powiedział: 

Wczoraj wieczorem podpisałem rozporządzenie [...] o tym, że w powiatach przygranicznych graniczących z Białorusią dyrektorzy szkół w uzgodnieniu z organami prowadzącymi, czyli jednostkami samorządu terytorialnego [...] oraz z kuratorami mogą przechodzić na naukę zdalną, jeśli jest niepokój wśród rodziców i dzieci dotyczący sytuacji, którą obserwujemy na granicy

Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekPrzemysław Czarnek już zamyka szkoły? Jest plan dla konkretnych powiatów

W rozporządzeniu czytamy: "Zgodnie z rozporządzeniem "do dnia 30 listopada 2021 r. w związku z utrzymującym się szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego, związanym z obecną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, na obszarze powiatu: augustowskiego, bialskiego, białostockiego, hajnowskiego, łosickiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i włodawskiego, dyrektor publicznej lub niepublicznej jednostki systemu oświaty za zgodą organu prowadzącego tę jednostkę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, może zawiesić wszystkie lub poszczególne zajęcia w tej jednostce"

Więcej o: