Ferie świąteczne 2021. Zaskakująco korzystnie dla uczniów. "W końcu odpoczniemy"

Ferie świąteczne 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie mogą liczyć na dłuższe wolne. - Mamy dużo zajęć i jest mnóstwo kartkówek i sprawdzianów. Potrzebujemy odpoczynku - tłumaczyła w rozmowie z eDziecko.pl tegoroczna maturzystka Wiktoria.

Więcej artykułów przeczytacie na Gazeta.pl.

Ferie świąteczne 2021 to kwestia, która wzbudza spore zainteresowanie. Uczniowie z utęsknieniem wyczekują wolnych dni. Wygląda na to, że tegoroczna świąteczna przerwa będzie bardzo sprzyjająca. Okazuje się, że przy dobrym rozplanowaniu, można liczyć na przynajmniej dwa przedłużone weekendy.

Zobacz wideo

Ferie świąteczne 2021. Uczniowie mogą liczyć na kilka dni wolnego?

Ferie świąteczne 2021 rozpoczynają się w czwartek 23 grudnia. To oznacza, że ostatni raz idziemy do szkoły w środę 22 grudnia. Nowy Rok wypada w sobotę, a więc uczniowie powrócą do szkół dopiero w poniedziałek 3 stycznia. Zaraz później dniem wolnym od pracy i zajęć szkolnych będzie także czwartek 6 stycznia 2022, gdyż jest to Święto Objawienia Pańskiego, popularnie zwane Trzech Króli.

Z kolei na dłuższe wolne uczniowie mogą liczyć jeszcze podczas wiosennej przerwy świątecznej - od 14 do 19 kwietnia 2022 r. Maturzyści zakończą rok szkolny 29 kwietnia 2022 r., a oficjalne zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach - 24 czerwca 2022 roku. Ferie letnie zaplanowano od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.

Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekPrzemysław Czarnek już zamyka szkoły? Jest plan dla konkretnych powiatów

Ferie zimowe 2022. Inaczej, niż rok temu

Jak co roku ferie zimowe będą trwały 2 tygodnie, ale zaczynają się w różnym czasie w różnych województwach. Znane są już terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. 

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Nauka zdalna do kiedyDyrektorka liceum w Rzeszowie wzięła sprawy w swoje ręce. Zwróciła się do sanepidu

Maturzystka: "Mamy dużo zajęć i jest mnóstwo kartkówek i sprawdzianów. Żyjemy od weekendu do weekendu"

Minęły zaledwie trzy miesiące nauki stacjonarnej, a uczniowie są już przemęczeni nadmiarem nauki. Niektórzy uczniowie spędzają w szkole aż dziewięć godzin dziennie, co porównują do pracy na pełen etat. Dziecko wstaje wcześnie rano, ubiera się, je śniadanie i jedzie do szkoły, gdzie niekiedy spędza czas do godziny 15.00, czy 16.00. Następnie wraca do domu, je obiad i ponownie siada do nauki, bo następnego dnia ma ważne zaliczenia i mnóstwo zadań domowych. Skontaktowaliśmy się z jedną z maturzystek z województwa mazowieckiego, która podkreśla, że przeznaczy wolne na nadrabianie materiału do matury. 

W końcu odpoczniemy, ale nie na długo, bo trzeba odpowiednio przygotować się do matury. Moi znajomi ze szkoły tylko wyczekują tych dni wolnych, bo w szkole jest naprawdę ciężko. Mamy dużo zajęć i jest mnóstwo kartkówek i sprawdzianów. Potrzebujemy odpoczynku. Żyjemy od weekendu do weekendu, a w nich i tak całe dnie spędzamy w książkach

- podsumowała Wiktoria w rozmowie z eDziecko.pl 

Więcej o: