Wrocław. Uczniowie zbudowali swoją szkołę z klocków LEGO. "Przez pół roku zbieraliśmy potrzebne elementy"

Uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu zbudowali makietę swojej szkoły. Budowa trwała kilkanaście godzin i zużyto do niej około dziewięciu i pół tysiąca klocków. - Zaangażowanie młodzieży i ich inicjatywa bardzo pozytywnie mnie zbudowała. Efekt jest piorunujący. Jestem zaskoczony - tłumaczy dyrektor placówki, jak podaje RMF24.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak ułatwić sobie zabawy z dzieckiem i przy okazji być eko?

Wrocław. Uczniowie zbudowali szkołę z ponad 9 tys. elementów klocków LEGO. Dyrektor: "Ich inicjatywa bardzo pozytywnie mnie zbudowała"

Uczniowie z wrocławskiego liceum zbudowali swoją szkołę z klocków Lego. Dzięki temu upamiętnili 75-lecie powstania swojej szkoły. W 3 LO można już podziwiać makietę szkoły, którą z klocków zbudowała grupa uczniów.

Na pomysł odwzorowania budynku wpadł nasz uczeń, wielki miłośnik klocków. Przez pół roku zbieraliśmy potrzebne elementy, dziś możemy już podziwiać okazałą makietę

- informuje dyrektor LO nr 3 we Wrocławiu, Tomasz Cygal. Jak podaje RMF24 uczniowie zorganizowali zbiórkę i zebrali około 2-3 tysięcy używanych elementów. Resztę klocków kupili przez internet.

Zaangażowanie młodzieży i ich inicjatywa bardzo pozytywnie mnie zbudowała. Efekt jest piorunujący. Jestem zaskoczony, że klocki tak odpowiadają tym realnym elementom, które są w szkole. Kolory są dobrane i rodzaje cegieł. Wszystko jest tak jak powinno być. Widzę dużą szczegółowość. Szkoła wygląda jak jeden do jednego - podkreśla Tomasz Cygal, dyrektor LO nr 3 we Wrocławiu

- dodaje Cygal. 

Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza to jedno z najlepszych i najstarszych liceów we Wrocławiu. Jak informuje "Radio Wrocław", Stowarzyszenie Absolwentów 3 LO chce, aby powstała także makieta dawnego budynku przy ul. Jedności Narodowej, w którym szkoła działa od 1946 do 1965 roku.

Między dwiema falami pandemii, gdy dzieci dowiedziały się, że znów muszą wrócić do nauki zdalnej, zaczęły płakaćMaseczki w szkołach. "Nauczyciele grożą obniżeniem oceny z zachowania"

Uczeń odpowiedzialny za budowę: "Wygląda to wyśmienicie i przeszło moje oczekiwania"

Pomysłodawcą i kierownikiem budowy został 16-letni Adam Charciarek, uczeń drugiej klasy o profilu matematyczno-informatycznym. Chłopiec najpierw samodzielnie podjął się stworzenia makiety własnego domu. Dopiero później zrodził się pomysł na utworzenie prototypu szkoły z klocków LEGO.

Od zawsze bawiłem się klockami Lego i po jakimś czasie stwierdziłem, że zabieram się za większe projekty. Najpierw wybudowałem makietę swojego domu, a późnej chciałem wybudować makietę szkoły.

Okazuje się, że stworzenie samego projektu na komputerze zajęło uczniowie prawie 2 tygodnie. Efekt końcowy był zadowalający. 

Zrobienie projektu na komputerze zajęło mi około 2-3 tygodni. Nie było to łatwe, ale sobie poradziłem. Po zrobieniu kilku zdjęć zacząłem odwzorowywać szkołę. Parę ubytków i pominięć jest, bo same klocki nie pozwalają odwzorować wszystkiego idealnie. Większość wygląda jednak jak w rzeczywistości. Budynek ma wymiary 1,78 m na 89 cm. Wygląda to wyśmienicie i przeszło moje oczekiwania. Jestem dumny

- mówi pomysłodawca budowy, uczeń Adam Charciarek.

Lekcje zdalne 2021 w kolejnych szkołach. Statystyki mówią same za siebieLekcje zdalne w kolejnych szkołach. Statystyki mówią same za siebie

Więcej o: