Lekcje zdalne 2021 w kolejnych szkołach. Statystyki mówią same za siebie. "Ogromny alert"

Lekcje zdalne 2021 są wprowadzane w kolejnych placówkach. Statystyki opublikowane na Twitterze MEiN mogą niepokoić. Wynika z nich, że w trybie hybrydowym nie pracują aż 1430 szkoły.

Uczniowie wrócili do szkół planowo we wrześniu. Chociaż zapowiedziano, że edukacja będzie przebiegać w trybie stacjonarnym, uczniowie obawiają się powtórki sytuacji z ubiegłego roku, kiedy z powodu zagrożenia epidemicznego szybko podjęto decyzję o wprowadzeniu edukacji zdalnej. Taki stan rzeczy utrzymał się przez przeważającą większość rok szkolnego, a brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami nie wpłynął dobrze ani na wyniki uczniów w nauce, ani ich zdrowie psychiczne.

Lekcje zdalne 2021 w kolejnych szkołach

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl.

Ministerstwo Zdrowia i MEiN od początku roku szkolnego informują jednak, że zdalne nauczanie jest ostatecznością, a dopóki służba zdrowia będzie wydolna, uczniowie będą uczyć się w placówkach.

Wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy. Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna

- mówił Adam Niedzielski pod koniec października na konferencji prasowej w Legnicy.

Zobacz wideo

Przypominamy, że zgodnie z przepisami, jeśli w danej placówce zostanie wykryte ognisko koronawirusa, uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Decyzję o tym, czy kwarantanną będzie objęta dana klasa, czy cała szkoła podejmuje dyrektor wraz z sanepidem.

Dane dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce na bieżąco publikuje na swoim Twitterze MEIN. Sporządza je na podstawie informacji otrzymanych od Kuratorów Oświaty. Według danych z wtorku 2 października, w trybie stacjonarnym funkcjonowało 13427 szkół podstawowych, czyli 93,3 proc. wszystkich placówek. 31 pracowało w trybie zdalnym, a 930 w trybie mieszanym. W przypadku szkół ponadpodstawowych 7343, czyli 94 proc. funkcjonowało w trybie stacjonarnym. W 32 wprowadzono naukę w trybie zdalnym, a 437 w trybie mieszanym. Podsumowując, łącznie w 1430 szkołach nie uczono się stacjonarnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.