Za ile dni wigilia? Uczniowie nie mogą się doczekać. "Nie ma dni wolnych. Sprawdzian za sprawdzianem"

"Za ile dni wigilia?" - to pytanie zadają sobie uczniowie, którzy nie mogą doczekać się dłuższego odpoczynku od nauki. "Syn nie ma dni wolnych. Uczy się przez siedem dni w tygodniu" - twierdzi jedna z mam.

Przerwa świąteczna w tym semestrze jest najdłuższym wolnym od nauki. Wcześniej, bo w czwartek 11 listopada wypada jednak Dzień Niepodległości, kiedy również w założeniu dzieci i młodzież powinni mieć okazję do odpoczynku. Rodzice obawiają się jednak, że w praktyce nawet ten czas spędzą z nosem w książkach.

Za ile dni wigilia?

Więcej podobnych artykułów na Gazeta.pl.

Chociaż uczniowie wrócili do szkół dopiero dwa miesiące temu, wiele osób deklaruje, że już są przemęczeni nauką. Pod artykułami opublikowanymi na Facebooku edziecko.pl pojawiły się liczne komentarze od internautów twierdzących, że młodzież nie ma ani chwili odpoczynku. Uczniowie mają wracać do domów po ośmiu godzinach lekcyjnych, jeść obiad, odrabiać lekcje, a następnie uczyć się na sprawdziany, klasówki, albo czytać lektury.

Zobacz wideo Olsztyn. 64-letni pieszy ucierpiał w kolizji dwóch samochodów. Pomocy udzielili funkcjonariusze po służbie
Właśnie z córką robiłam zadania z matematyki. To jest koszmar. Nawet kuzynkę zaangażowałam. Córka płacz, ja nerwy, że ona płacze, ta jeszcze głośniej, bo to nie tylko matematyka. To tez historia, chemia i inne przedmioty...za dużo tego.
Nauki jest teraz tak dużo, że ciężko nadążać
Syn nie ma dni wolnych. Uczy się przez siedem dni w tygodniu
U mnie nie ma już miejsca w terminarzu na sprawdziany i kartkówki w listopadzie
Mój syn, wiecznie przy książkach. Sprawdzian za sprawdzianem, zadania domowe, nigdy tak ciężko nie pracował,  jak teraz.
Błędne koło. Dzieciaki sprawdziany i kartkówki co chwilę, a nauczyciel rozliczany z ilości ocen w dzienniku... Bo jak ich nie ma to znaczy, że nie podchodzi poważnie do tematu. Myślę, że nauczyciele również mają dosyć. Współczuję dzieciakom, bo masa informacji w podstawie programowej jest niepotrzebne

- pisali.

W zaistniałej sytuacji wiele osób nie może doczekać się przerwy świątecznej, która w tym roku będzie najdłuższą okazją do odpoczynku od nauki. Do Wigilii Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu bo zaledwie 52 dni. Wiadomo, że zimowe wolne potrwa do 31 grudnia. Po tym czasie dzieci będą czekały jeszcze w ferie, które wypadają w czterech następujących terminach zapowiedzianych dla konkretnych województw:

  • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
  • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
  • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
  • 14-27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
Więcej o:
Copyright © Agora SA