Czy szkoły będą zamknięte? Ogniska zakażeń w ponad 1700 placówkach. Niedzielski podał kluczowy termin

"Czy szkoły będą zamknięte?" - to pytanie, które zadają sobie rodzice i uczniowie w związku z niepokojącymi statystykami. Minister zdrowia zdradził, kiedy zapadnie kluczowa decyzja w kwestii ewentualnego zaostrzenia obostrzeń.

Minęły dwa miesiące od powrotu uczniów do szkół. Nauka przebiega w trybie stacjonarnym, ale rodziców, uczniów i nauczycieli niepokoją informacje o ogniskach zakażeń w kolejnych placówkach. Obawiają się powtórki sytuacji z ubiegłego roku, kiedy z powodu zagrożenia epidemicznego szybko podjęto decyzję o wprowadzeniu edukacji zdalnej. Brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i innymi uczniami nie odbił się jednak dobrze, ani na wynikach dzieci i młodzieży w nauce, ani ich samopoczuciu.

Czy szkoły będą zamknięte?

Więcej aktualnych informacji o sytuacji w szkołach na Gazeta.pl.

Rodzice sygnalizują nam również, że w obawie przed zamknięciem szkół, nauczyciele zapowiadają wiele sprawdzianów i kartkówek, aby zdobyć, jak najwięcej ocen, dopóki uczniowie są w placówkach.

Czy 2 listopada jest wolny od szkoły 2021? To święto kościelneCzy 2 listopada jest wolny od szkoły 2021? To święto kościelne

Zobacz wideo Żabson robi zakupy dla swojej dziewczyny

Adam Niedzielski cytowany przez Business Insider podkreślił jednak, że intencją rządu nie jest wprowadzenie kolejnego lockdownu, na który w obecnej sytuacji Polska nie bardzo może sobie pozwolić. Dodał także, że kluczowe decyzje w tej kwestii zapadną pod koniec listopada.

Jeśli będziemy na koniec października na średnim poziomie powyżej 7 tys. zachorowań w ciągu doby, to trzeba będzie zastanowić się, czy nie podjąć jakichś bardziej restrykcyjnych kroków

- mówił minister zdrowia.

Dane dotyczące funkcjonowania polskich szkół regularnie publikuje na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki. Opracowuje je na podstawie informacji podesłanych od Kuratorów Oświaty. Według danych ze środy 27 października, 7229 szkół ponadpodstawowych, czyli 92,5 proc. wszystkich placówek funkcjonowało w trybie stacjonarnym. W 33 wprowadzono naukę zdalną, a w 550 edukację w trybie mieszanym. W przypadku szkół podstawowych, tego samego dnia 13231 czyli 92,0 proc. pracowało w trybie stacjonarnym. Nauczanie zdalne obowiązywało w 41, a naukę hybrydową wprowadzono w 1116 placówkach.

Podsumowując, łącznie aż w 1740 szkołach wykryto ogniska zakażeń i wprowadzono nauczanie zdalne.

Sernior skopał śmietnikKamera uchwyciła dziecko i seniora. Jeden gest zniesmaczył internautów. "Wstyd"

Więcej o: