Ile dni zostało do świąt? Po nich czeka uczniów pewna zmiana

Ile dni zostało do świąt? Niektórzy zaczęli już wielkie odliczanie do świąt Bożego Narodzenia i przerwy w nauce, która będzie miała wówczas miejsce. Niewiele ponad dwa tygodnie później rozpoczynają się ferie zimowe, które w tym roku będą wyglądały inaczej niż w ubiegłym.

Więcej podobnych tematów na Gazeta.pl

Ile dni zostało do świąt? Niektórzy już odliczają. W tym roku przerwa świąteczna wypada: 23 - 31 grudnia (czwartek-piątek). Oznacza to, że do świąt zostało 58 dni.  

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Ile dni zostało do świąt? Do tego czasu nauka w trybie stacjonarnym

Minister zdrowia i minister edukacji często są pytani o plany dotyczące trybu nauki w placówkach oświatowych w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa i wzrostem liczby zachorowań. 

Szkoły na pewno nie zostaną zamknięte. Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej

- powiedział Adam Niedzielski w wypowiedzi dla "Dziennika Gazety Prawnej". Z kolei Przemysław Czarnek stwierdził niedawno w Polskim Radiu 24:

Niebezpieczeństwo zawsze istnieje, zwłaszcza w tych regionach, gdy mamy bardzo dużą liczbę zakażeń. [...] Jeśli byłoby brane pod uwagę, to pewnie w ostatniej kolejności. Na razie nie przewidujemy takich decyzji i kontynuujemy naukę stacjonarną
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Ile dni zostało do świąt?

Po świętach, w drugiej połowie stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, które w tym roku - w przeciwieństwie do poprzedniego - będą podzielone na cztery terminy:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Uczniowie i ich rodzice mają nadzieję, że w tym roku rząd w czasie ferii zimowych nie wprowadzi lockdownu i będzie można się cieszyć czasem wolnym w czasie zimowych wyjazdów na narty.

Rodzina w komplecieUrodziła dziewięcioraczki. Lekarze szacowali, że jej brzuch ważył 30 kg

Więcej o: