Czy zamkną szkoły 2021? Adam Niedzielski odpowiada. "Porównujemy fale - dzień do dnia. Trendy są odmienne"

"Czy zamkną szkoły 2021?" - to pytanie, które wciąż zadają sobie uczniowie, rodzice i nauczyciele. - Rozwój IV fali jest inny - nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie - zapewnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej aktualnych informacji o sytuacji w szkołach na Gazeta.pl.

Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Uczniowie dwa miesiące rozpoczęli naukę w trybie stacjonarnym, jednak wiele osób obawia się powtórki sytuacji z ubiegłego roku. Według raportów Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dniach dzienna liczba zakażonych sięga już ponad 5 tysięcy. Czy już w tym tygodniu osiągnięta zostanie granica 6 tysięcy? Wszystko wskazuje na to, że niektóre obostrzenia mogą wrócić. Kiedy zostanie wprowadzone zdalne nauczanie?

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Czy zamknął szkoły 2021? Minister zdrowia: "Rozwój IV fali jest inny"

Mister zdrowia Adam Niedzielski ostatnio został zapytany o to, czy zamkną szkoły 2021. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" udziela konkretnej odpowiedzi i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie będzie nowych obostrzeń. 

Na pewno nie zamkniemy szkół

- powiedział Adam Niedzielski.

To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój IV fali jest inny - nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale - dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne

- dodał minister zdrowia. 

Rok szkolny 2021/2022. Na jesieni więcej wycieczek i trzy ważne terminy. 'Nie ma lepszej okazji'Lekcje zdalne 2021. Rodzice się stresują: Znowu wszystko pozamykają. Cyrk od nowa

Czy zamknął szkoły 2021? Niedzielski: "To jest sytuacja, która - jeżeli się utrzyma - zaburzy wszystkie prognozy"

Minister zdrowia niedawno na konferencji prasowej w Legnicy powiedział:

Wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która - jeżeli się utrzyma - zaburzy wszystkie prognozy. Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna.

Audience,In,The,Lecture,Hall.Uczelnia na Śląsku zakazuje studentom używać mocnych perfum. Mają brodę? Muszą zgolić

Ile dziś przypadków zarażeń koronawirusem?

Już Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 706 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób. 

Więcej o: