Zdalne nauczanie - od kiedy? Adam Niedzielski o "ogromnym alercie"

Zdalne nauczanie - od kiedy? Z takimi pytaniami niemal codziennie spotykają się Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki oraz Adam Niedzielski - minister zdrowia. Obaj twierdzą, że sytuacja związana z liczbą nowych zachorowań na koronawirusa jest bardzo poważana.

Więcej aktualnych informacji o sytuacji w szkołach na Gazeta.pl.

Zdalne nauczanie - od kiedy będzie obowiązywać? Na te pytania nieustannie odpowiadają w mediach Adam Niedzielski - minister zdrowia i Przemysław Czarnek - minister nauki i edukacji. Obaj uspokajają, jednak wciąż przybywa chorych i placówek, które muszą zmienić tryb pracy ze względu na ryzyko zarażenia.  

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zdalne nauczanie - od kiedy szkoły będą zamknięte?

Zgodnie z danymi przekazywanymi codziennie przez Ministerstwo edukacji i nauki na Twitterze, 21 października 13564 szkół podstawowych (94,3 proc. wszystkich) funkcjonowało stacjonarnie, 25 zdalnie, a 799 w trybie mieszanym. Jeśli chodzi o szkoły średnie, to 7390 funkcjonowało stacjonarnie (jest to 94,6 proc wszystkich), 15 zdalnie, 407 w trybie mieszanym. Zgodnie z danymi na dzień 20 października, 13747 szkół podstawowych (95,5 proc. wszystkich) pracuje w trybie stacjonarnym. 7448 średnich (95,9 proc. wszystkich). Jak widać ilość placówek, które są zmuszone przejść na zdalny lub hybrydowy tryb pracy z dnia na dzień się powiększa. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Zdalne nauczanie - od kiedy ma być wprowadzone?

Na niedawnej konferencji prasowej w Legnicy, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział:

Wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy. Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna.

Oferta pracy dla nauczyciela języka chińskiegoOgłoszenie o pracę dla nauczyciela. Wynagrodzenie to "kpina"

Niedzielski jednocześnie w wypowiedzi dla "Dziennika Gazety Prawnej" zapewnił, że mimo tak poważnej sytuacji nie ma planów zamknięcia szkół:

Szkoły na pewno nie zostaną zamknięte. Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. 

- przekonywał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE

Więcej o: