Dni wolne od szkoły 2021/22 nie gwarantują odpoczynku. "Codzienne siedzenie nad książkami do 23.00"

Dni wolne od szkoły 2021/22 wypadają już w listopadzie. Widząc, jak wygląda harmonogram ich dzieci, rodzice nie kryją jednak niepokoju. "Po powrocie kilka sprawdzianów, także posiedzą nad książkami. Nawet w wolne dni nie ma wolnego" - twierdzą.

Dni wolne od szkoły 2021/22 zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszym z nich stanowi przedłużenie weekendu. Mowa to o Wszystkich Świętych, które wypada w poniedziałek 1 listopada. Następnym wolnym jest Dzień Niepodległości, który obchodzimy w czwartek 11 listopada. Niestety, wielu rodziców obawia się, że te dni wcale nie będą dla ich pociech okazją odpoczynki od nauki. Świadczą o tym komentarze opublikowane pod artykułami na profilu na Facebooku Edziecko.pl.

Dni wolne od szkoły 2021/22 nie gwarantują odpoczynku

Więcej tematów związanych z koronawirusem i edukacją znajdziecie na Gazeta.pl.

David Vetter w plastikowej komorze, w której spędził całe swoje życieDavid Vetter - chłopiec, który całe życie spędził w plastikowej bańce

Zobacz wideo Gwiazdy o gwiazdach. Co influencerzy wiedzą o Małgorzacie Rozenek?
Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice deklarują, że materiału jest po prostu za dużo, a dzieci i młodzież poświęcają długie godziny, aby go przerobić. Po powrocie ze szkół jedzą obiad, a następnie znowu siadają do książek, bo muszą nauczyć się na kolejne sprawdziany, klasówki, kartkówki, odrobić lekcje i przeczytać obowiązkowe lektury. Gdy czegoś nie rozumieją, proszą o pomoc rodziców lub chodzą na korepetycje.
Za dużo kartkówek sprawdzianów. Wszystko ciągle szybko. Presja, nerwy okropnie. Dzieci nie mają czasu na nic. Szkoła, korepetycje i tak w kółko
Zajęcia od 7 do 15. 7 klasa, codziennie kartkówki i sprawdziany. Nie ma dnia, żeby nie było zadania domowego itd. Nieprawda, że kiedyś było to samo
Czwarta klasa szkoły podstawowej... Kartkówka, sprawdzian, lektura, zadanie domowe, praca z książką, ćwiczenia, poprawa po sprawdzeniu zeszytu, a w międzyczasie zadanie z gwiazdką, znowu lekcje (3 razy w tygodniu do 16.25), zaległości, bo klasa na kwarantannie, potem kolejne zadania, prace techniczne i niemalże codzienne siedzenie nad książkami do 23.00. Dramat. I zacytuję moją córkę: myślałam, że się będę rozwijała a tu wszystko na raz i tak, jak pani chce, bo to, co ja chce, jest źle
Szkoda dzieci
Przeładowany program, nauki bardzo dużo, bez korepetycji ani rusz! Ta gonitwa i wyścig szczurów podcina skrzydła młodzieży! Sprawdziany są bardzo trudne, wręcz na czas po 20-30 zadań, często nie jesteś w stanie nawet przeczytać końcowych zadań, bo czas się skończył ! A to trzeba jednak policzyć!
Prawda jest taka, że dzieci siedzą osiem godzin w szkole, a potem resztę dnia zakuwają na sprawdziany i kartkówki. Zero odpoczynku.
Wolne? Po powrocie kilka sprawdzianów, także posiedzą nad książkami. Nawet w wolne dni nie ma wolnego

- komentują internauci.

Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz roku szkolnego.

Kalendarz dni wolnych od nauki szkolnej 2021/22:

 • 1.11 (poniedziałek) - Wszystkich Świętych
 • 11.11 (czwartek) – Dzień Niepodległości
 • 23 - 31.12 - Przerwa świąteczna
 • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego
 • 5.05 - Matura z matematyki
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

7Girls,In,Stylish,School,Uniform,Outdoors,,Focus,On,LegsDziewczynki mają zakrywać ręce i nogi. Szkoły na Pomorzu pilnują "cnot niewieścich"

Więcej o: