Przemysław Czarnek wprowadza zmiany w szkołach. Chce uczyć, że "opłaca się mieć dzieci"

Minister edukacji i nauki podczas debaty zorganizowanej z okazji Dnia Praw Rodziny stwierdził, że dzieciom w szkole należy się "porcja prawdziwych informacji o rodzinie". Celem jego polityki oświatowej ma być konkretny przedmiot.

W środę 22 października z okazji Dnia Praw Rodziny zorganizowano debatę z udziałem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka, przewodniczącej Rady Rodziny Doroty Bojemskiej oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Szef resortu stwierdził wówczas, że jego zadaniem od strony edukacji jest wzmacnianie przedmiotu "wychowanie do życia w rodzinie".

Przemysław Czarnek wprowadza zmiany w szkołach

Więcej tematów związanych z koronawirusem i edukacją znajdziecie na Gazeta.pl.

7Girls,In,Stylish,School,Uniform,Outdoors,,Focus,On,LegsDziewczynki mają zakrywać ręce i nogi. Szkoły na Pomorzu pilnują "cnot niewieścich"

Zobacz wideo Gwiazdy o gwiazdach. Co influencerzy wiedzą o Małgorzacie Rozenek?

Zdaniem Przemysława Czarnka koniecznie było wprowadzenie zmian, aby ten przedmiot spełniał "jeszcze lepszą rolę", niż do tej pory.

I dlatego wpisaliśmy go jako zasadniczy punkt naszej polityki oświatowej, po drugie uruchomiliśmy odpowiednie szkolenia podyplomowe dla nauczycieli, właśnie wychowania do życia w rodzinie, w ośrodkach doskonalenia nauczycieli

- oznajmił.

Wskazał, że jego zadaniem jest promowanie rodziny oraz przekazywanie młodym ludziom, że "opłaca się zakładać rodzinę, wstępować w związek małżeński i mieć dzieci". Zauważył, iż dotychczas ten przedmiot zazwyczaj był umieszczany na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej, ale tym razem Przemysław Czarnek chce dać pełną swobodę w tym względzie dyrektorom szkól oraz radom pedagogicznym. Zależy mu, aby zachęcić dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych zajęciach.

Zrobiliśmy pierwsze kroki, żeby wychowanie do życia w rodzinie było bardziej popularne. Do tej pory było tak, że na ogół ten przedmiot mógł być umieszczony na początku albo na końcu zajęć w planie lekcji. Teraz daliśmy dyrektorom szkół i radom pedagogicznym pełną swobodą w tym względzie. Chcemy zachęcać młodzież i dzieci do tego, żeby brały udział w tych zajęciach

- dodał.

Przemysław Czarnek oznajmił również, że na ukończeniu jest dyskusja dotycząca wydzielenia odrębnej dyscypliny nauki o rodzinie. Według ministra edukacji i nauki jest potrzebna po to, aby "prostować wszystkie te fałsze, kłamstwa na temat rodziny, które w ostatnim czasie w Polsce i na świecie są bardzo mocno popularyzowane".

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Audience,In,The,Lecture,Hall.Uczelnia na Śląsku zakazuje studentom używać mocnych perfum. Mają brodę? Muszą zgolić

Więcej o: