Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? Niedzielski o sytuacji pandemicznej: "Staje się bardzo poważna"

Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził ostatnio, że jeśli wzrost liczby zachorowań będzie tak duży, to "zaburzy wszelkie nasze prognozy". Czy to oznacza, że wbrew słowom Przemysława Czarnka szkoły zostaną zamknięte?

Więcej na ten temat na Gazeta.pl.

Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? W związku z ostatnimi doniesieniami Adama Niedzielskiego, Ministra zdrowia, wizja zamknięcia szkół wydaje się coraz bardziej możliwa. Co prawda nie ma jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie, ale nauczyciele, uczniowie i rodzice z niepokojem śledzą kolejne informacje dotyczące czwartej fali epidemii koronawirusa.  

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? Coraz więcej nowych zachorowań

Na konferencji prasowej w Legnicy, która miała miejsca 20 października, Adam Niedzielski, Minister zdrowia powiedział:

Wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy.

Szef resortu zdrowia dodał, że sytuacja staje się bardzo poważna:

Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? Coraz więcej zachorowań w szkołach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo edukacji i nauki, w placówkach oświatowych także odnotowuje się coraz więcej przypadków zachorowań na COVID-19.

Zgodnie z danymi na dzień 20 października, 13747 szkół podstawowych (95,5 proc. wszystkich) pracuje w trybie stacjonarnym. Dzień wcześniej było to 13921 (96,8 proc. wszystkich). Jeśli zaś chodzi o szkoły ponadpodstawowe, 19 października 97,3 proc. szkół średnich, czyli 7601 placówek pracowało w trybie stacjonarnym, dzień później było to już 95,9 proc. czyli 7488.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE

Więcej o: