Zadanie domowe dla 8-latka za trudne nawet dla rodziców. Nie wiedzą, jak je rozwiązać

Praca domowa dla ośmiolatka? Gdy sprawia problem nawet rodzicom, może to oznaczać, że polecenie zostało źle sformułowane. "Trzeba umieć rozwiązywać rebusy i krzyżówki" - stwierdziła jedna z internautek, wskazując poprawną według siebie odpowiedź.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Praca domowa dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej powinna być przyjemna i nie sprawiać im problemów. Wszystko po to, żeby nie zniechęcić malców do nauki. Czasem jednak pojawiają się zadania, z którymi nie mogą sobie poradzić. Wtedy do akcji wkraczają rodzice...

Który zegar nie pasuje do pozostałych?

Na profilu facebookowym Centrum Pozytywnej Energii pojawiło się zadanie domowe dla ośmiolatka. Zadanie pochodzi z kart matematycznych Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego "Nowi tropiciele". 

W ramach zadania przedstawiono cztery zegary wskazujące różne godziny. Uczeń miał poprawne odczytać te godziny i wskazać zegar, który nie pasuje do pozostałych. Okazało się jednak, że znalezienie rozwiązania zadania było problematycznie nie tylko dla ośmioletnich uczniów, ale i ich rodziców. Znalezienie jednego sensownego rozwiązania okazało się nie lada wyzwaniem.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Rodzice mają różne rozwiązania

Pod postem wywiązała się dyskusja między internautami, którzy próbowali wskazać poprawną odpowiedź: 

10:45, bo jako jedyny wskazuje godzinę przed lub 17:15, bo jako jedyny wskazuje godzinę po południu. Zależy jakie kryterium zostało przyjęte. Niestety w zadaniu nie ma tego określonego, wiec obie odpowiedzi powinny być uznane za prawidłowe. Polecenie jest źle skonstruowane.
10:45 nie pasuje, bo pokazuje godzinę z minutami blisko pełnej godziny, pozostałe wskazują minuty po pełnej godzinie (przed połówką)
Wszystkie godziny z wyjątkiem jednej są z godziną przed południem, wiec odpowiedzią jest zegarek nr 1
Nie pasuje pierwszy - wskazuje 5 z minutami. Kolejne wskazują godziny następujące po sobie, czyli 9,10, 11 (minuty są tu najmniej istotne)
Trzy zegary pokazują godzinę nieparzystą, a jeden parzystą.
Trzeci zegar, który wskazuje czas "przed". Pozostałe czas "po" godzinie. Trzeba umieć rozwiązywać rebusy i krzyżówki

- pisali internauci.

A Wy? Jak uważacie? Który zegar nie pasuje? Dajcie znać w komentarzach.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE

Więcej o: