Czarnek podsumował rok rządów w edukacji. Największe sukcesy? "Wszystko"

Czarnek podczas konferencji prasowej pochwalił się sukcesami, które odniósł podczas pełnienia funkcji szefa MEiN. Polityk zapewnił, że był to owocny czas dla polskiego szkolnictwa, a na pytanie dziennikarzy o największy sukces stanowczo odpowiedział: "Wszystko!".

Więcej tekstów o edukacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rok temu Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki. - W systemie edukacji jest wiele takich treści, co do których polskie rodziny mają ogromne wątpliwości, czy chciałyby, żeby w ten sposób były edukowane ich dzieci - mówił Duda po powołaniu Czarnka. Dziś mija rok rządów Przemysława Czarnka w resorcie. Szef MEN twierdzi, że to bardzo satysfakcjonujący czas w jego wykonaniu, za którym idzie pasmo ogromnych sukcesów dla polskiej edukacji.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Przemysław Czarnek o sukcesach w szkolnictwie. Jaki największy? "Wszystko"

We wtorek 19 października minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podsumował rok pracy na stanowisku szefa resortu. Podkreślił, że zrealizował wszystkie zaplanowane działania i jest gotów na owocną pracę w kolejnych miesiącach.  

Wszystkie punkty, które zostały założone tuż przed objęciem urzędu i uzgodnione z panem premierem Mateuszem Morawieckim oraz z kierownictwem naszego ugrupowania, są zrealizowane. Kolejne będą realizowane w kolejnych miesiącach

- powiedział.

MEiN dopłaci do wycieczek, ale tylko niektórych. 'Zanim zwiedzimy Stare Miasto, pójdziemy do Parku Rydzyka'Czarnek wysyła uczniów na wycieczki. "Nim zwiedzimy Stare Miasto, pójdziemy do Parku Rydzyka"

Szef MEiN tłumaczył, że przez cały okres rządów ministerstwo podjęło wiele działań, które zakończyły się konkretnymi efektami. Dodał, że czas na tej funkcji "bardzo szybko zleciał". Minister na pytanie dziennikarzy, jaki jest największy sukces polskiej edukacji odpowiedział dość wymijająco:

Wszystko.

Przemysław Czarnek wprowadza nowy przedmiot. 'To będzie HiT nie tylko z nazwy'Przemysław Czarnek wprowadza nowy przedmiot. "To będzie HiT nie tylko z nazwy"

Czarnek zachwala projekty rządowe

Przemysław Czarnek dodał, że w sieci jest coraz mniej informacji o konkretnych działaniach ministerstwa, dlatego postanowił szczegółowo wyliczyć przedsięwzięcia, między innymi Polski Ład, sportkluby czy rządowy projekt "Aktywny powrót do szkoły". 

To jest częścią Polskiego Ładu za 244 mln zł

- zapewnił szef resortu i wskazał, że cieszy się z programu "Nauka dla ciebie", który MEiN prowadzi wraz z Centrum Nauki Kopernik.

W organizowaniu edukacji zdalnej należy odrzucić założenie o konieczności realizacji całej podstawy programowej dla konkretnego etapu kształcenia. Przed przystąpieniem do pracy potrzebne jest właściwe dobranie treści i ustalenie nowych celów oraz priorytetów w zakresie programu nauczaniaKiedy zdalne nauczanie 2021/22? "Czarne scenariusze się dotąd nie sprawdziły"

Szef MEN zaapelował, że na ten moment nie widzi potrzeby przechodzenia na naukę zdalną czy hybrydową. - Jesteśmy w nauce stacjonarnej i w niej pozostajemy - podkreślił na konferencji minister. I dodał: "Apeluję do wszystkich tych organów prowadzących i dyrektorów szkół, zwłaszcza w tych województwach, gdzie poziom zakażeń jest większy, aby rzeczywiście przestrzegać wytycznych i zaleceń, które przekazaliśmy. Organy sanepidu i kuratoria będą przeprowadzały kontrole w szkołach".

Więcej o: