Czy będą zdalne? "Po co te szczepienia, jak i tak wszystko pozamykają"

Rodzice codziennie szukają informacji na temat tego, czy będą zdalne lekcje. Zgodnie z zapewnieniami Adama Niedzielskiego, szkoły mają pracować normalnie. Ale jak długo utrzyma się ten stan? Co mówią na ten temat dane z ministerstwa?

Czy będą zdalne? Rodzice są przerażeni

Na profilu facebook'owym eDziecka, pod jednym z artykułów na tego, czy będą zdalne lekcje, rodzice pisali:

Powtórka z rozrywki
Wirus miał trzy miesiące wolnego, teraz znowu do roboty idzie
Po co te szczepienia, jak i tak wszystko pozamykają
A ktoś się łudził, że szkoły będą otwarte?
Już pisali: od 25 października.

Rodzice nie są dobrej myśli. A co na ten temat mówią oficjalne dane? Ministerstwo Edukacji i Nauki regularnie publikuje doniesienia o liczbie zamkniętych placówek.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Czy będą zdalne? Najświeższe dane z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Wielu rodziców zadaje sobie wciąż pytania: Czy będą zdalne? Czy czeka nas lockdown i nauka zdalna. Najświeższe dane dotyczące liczby zakażeń pochodzą z 18 października:

  • funkcjonowanie przedszkoli: 15 381 w trybie stacjonarnym, 3 w trybie zdalnym, 51 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 99,7 proc. pracuje normalnie;
  • funkcjonowanie szkół podstawowych: 13 908 w trybie stacjonarnym, 15 w trybie zdalnym, 465 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 96,7 proc. pracuje normalnie;
  • funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych: 7 603 w trybie stacjonarnym, 4 w trybie zdalnym, 205 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 97,3 proc. pracuje normalnie.

Analizując te dane nie widać drastycznych zmian. Poprzednie dane MEiN udostępnił 15 października. Przed weekendem sytuacja wyglądała następująco:

  • funkcjonowanie przedszkoli: 15 366 w trybie stacjonarnym, 8 w trybie zdalnym, 61 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 99,6 proc. pracuje normalnie;
  • funkcjonowanie szkół podstawowych: 13 898 w trybie stacjonarnym, 13 w trybie zdalnym, 477 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 99,6 proc. pracuje normalnie;
  • funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych: 7 608 w trybie stacjonarnym, 5 w trybie zdalnym, 199 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 97,4 proc. pracuje normalnie.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:  Kiedy zdalne nauczanie 2021/22? "Czarne scenariusze się dotąd nie sprawdziły"

Oznacza to, że nieco gorzej wygląda tylko sytuacja szkół podstawowych. W szkołach ponadpodstawowych i przedszkolach stan nieco się poprawił, więcej placówek pracuje w trybie normalnym niż jeszcze kilka dni temu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA