Nauka zdalna w Opolu. Nauczyciel zakażony koronawirusem. 135 uczniów na kwarantannie

Jeden z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu zakaził się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym na kwarantannę skierowano 135 uczniów tej placówki.

Nauka zdalna w opolskiej szkole. Nauczyciel zakażony koronawirusem

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli. Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego urzędu miasta, informuje, że z tego powodu na kwarantannę skierowano cztery klasy ósme i dwie klasy siódme. Dla 135 podopiecznych szkoła zorganizowała naukę zdalną.

Uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycieli, zostali objęci kwarantanną i przeszli na zdalne nauczanie. To niestety nie pierwszy i prawdopodobnie nie ostatni przypadek stwierdzenia zakażenia w szkole lub przedszkolu. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie.

SzkołaZamknięcie szkół październik 2021. Minister Czarnek podaje najnowsze informacje. "Nauka zdalna była przykrą koniecznością"

W razie stwierdzenia obecności koronawirusa SARS-CoV-2 u uczniów lub pracowników decyzję podejmuje dyrekcja szkoły na podstawie opinii Sanepidu. Zawieszenie tradycyjnej formy zajęć może dotyczyć wszystkich oddziałów lub określonej grupy uczniów, klas lub oddziałów oraz placówek. Powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne i podejmuje decyzje mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Kiedy zamykają szkoły 2021? Najświeższe dane

Adama Niedzielskiego zapewnił, że szkoły na chwilę obecną nie zostaną zamknięte. Najświeższe dane dotyczące liczby zakażeń pochodzą z 15 października. Opublikowało je samo Ministerstwo Edukacji Narodowej

funkcjonowanie przedszkoli: 15 366 w trybie stacjonarnym, 8 w trybie zdalnym, 61 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 99,6 proc. pracuje normalnie;
funkcjonowanie szkół podstawowych: 13 898 w trybie stacjonarnym, 13 w trybie zdalnym, 477 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 99,6 proc. pracuje normalnie;
funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych: 7 608 w trybie stacjonarnym, 5 w trybie zdalnym, 199 w trybie hybrydowym – oznacza to, że 97,4 proc. pracuje normalnie.

Bójka przed szkołą w Ostrołęce.Bójka przed szkołą w Ostrołęce. Czarnek uważa, że to wina internetu

Więcej o: