Nauczycielka powiedziała "pójdziesz na studia lub będziesz biedna". Po latach wyciągnęła wnioski

18-latka zarabia dziś dwa razy więcej, niż pedagodzy w szkole średniej. Zdanie wypowiedziane przez nauczycielkę szczególnie utkwiło jej w pamięci. Nagrała filmik, w którym zdradziła, co o nim myśli.

TikTok to aplikacja mobilna służąca do publikowania rozmaitych krótkich filmików, które w założeniu miały przypominać teledyski. Z czasem oprócz nagrywanych przez nastolatków układów tanecznych pojawiły się tam także inne treści. Obecnie na TikToku nie brakuje filmików ze zwierzętami, poradników kulinarnych, tutoriali modowych oraz scenek rodzajowych "z życia wziętych".

Nauczycielka powiedziała "pójdziesz na studia lub będziesz biedna"

Wśród aktywnych użytkowników TikToka jest 18-letnia Alexandra Carnovalee z Sidney, która chętnie dzieli się z obserwatorami doświadczeniami, z którymi zmaga się w pracy. W jednym z nagrań postanowiła wspomnień sytuację, która spotkała ją w szkole. 

Na filmiku widzimy dwie roześmiane, młode dziewczyny ubrane w odblaskową odzież roboczą. Jedną z nich była Alexandra. Zdradziła internautom, że gdy jeszcze uczęszczała do szkoły, usłyszała od nauczycielki zdanie, które szczególnie utkwiło jej w pamięci.

Albo pójdziesz na studia, albo będziesz biedna

- przekonywała pedagożka.

13-latka Fu Jiayuan przechytrzyła twórców programu, ale nie internautówUdawała chłopca, żeby dostać się do zespołu. Zdemaskowali ją fani

Zobacz wideo Moro przekonuje, że każdego z nas stać na wakacje

Czas zweryfikował jej słowa i w praktyce okazało się, że nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Chociaż Alexandra nie poszła na studia, znalazła pracę jak kontrolerka ruchu drogowego w wieku 18-lat. Zapewnia, że obecnie nie może narzekać na swoje zarobki.

Właśnie podwoiłyśmy twoją pensję, jedynie stojąc przed twoim domem

- przekonywały widzów dziewczęta.

Nagranie Alexandry Carnovale obejrzało ponad milion osób i pojawiło się pod nim tysiące komentarzy. Dużo z nich pochodziło od uczniów lub nauczycieli. Niektórzy twierdzili, że podobny komentarz nie powinien paść w szkole, zaś inni zwrócili uwagę na fakt, że Alexandra najpewniej nie będzie kontrolerką ruchu drogowego przez całe życie.

Ja jako nauczycielka nie namawiam uczniów, aby szli na studia, chyba że chcą kontynuować karierę, która wymaga dalszej edukacji lub wykształcenia
Jak będziesz miała 40-50 lat też będziesz się tym zajmować?
Za każdym razem, gdy zatrzymuję się na skrzyżowaniu widzę te znudzone kontrolerki, zapatrzone w ekrany telefonów
Mam ochotę aplikować na to samo stanowisko!

- pisali internauci.

Dni wolne od szkoły 2021 na wagę złotaUczniowie przemęczeni nauką. "Kartkówka goni sprawdzian, a sprawdzian karty pracy"

Więcej o: