Uczeń groził nauczycielce. Został aresztowany i ma kilka zarzutów

17-letni wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie obecnie znajduje się w areszcie. Poza groźbami pod adresem nauczycielki, chłopak popełnił jeszcze kilka innych przestępstw.

Jeden z wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie (województwo wielkopolskie) trafił do aresztu. Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu przyjęli zgłoszenie, zgodnie z którym chłopak w czasie zajęć miał grozić nauczycielce, zniszczył wyposażenie jednej z sal i pobił kolegę. Chociaż chłopak nie jest jeszcze pełnoletni, poniesie konsekwencje swoich zachowań, bo w naszym kraju odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstw podlegają osoby, które ukończyły siedemnasty rok życia. 

Siedemnastolatek ma kilka zarzutów

Zgromadzony w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kierowania gróźb karalnych wobec wychowawcy ośrodka, a także znieważenia funkcjonariusza publicznego, a takim jest nauczyciel w trakcie wykonywania przez niego obowiązków zawodowych. Zatrzymany podejrzany jest również o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec kolegi z ośrodka, uszkodzenia ciała innego wychowanka, a także zniszczenia wyposażenia jednej z sal

- czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Siedemnastolatek poczeka w areszcie

Wniosek o areszt dla wychowanka ośrodka w Antoniewie  prokurator tłumaczył m.in.: troską o prawidłowy przebieg postępowania:

Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania mając na względzie bezpieczeństwo osób pokrzywdzonych, a także, aby uniknąć wpływania na świadków, Prokurator Rejonowy złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i odizolował nastolatka w areszcie. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA