13-latka wysłana do izolatki z powodu spodni. Uznano, że może rozpraszać nauczycieli

13-letnia Olivia Harrison została wysłana do izolatki po tym, jak uznano, że jej spodnie pokazują za dużo i mogą rozpraszać nauczycieli. "Powinni być bardziej zainteresowani edukacją, a nie strojem uczniów" - stwierdziła mama dziewczynki.

Olivia Harrison dostała naganę i została umieszczona w izolatce z powodu spodni. Uczennica John Smeaton Academy podczas lunchu została poproszona przez jedną z pracownic o przebranie się w ubrania z puli rzeczy znalezionych, bo jej spodnie zbyt podkreślają figurę 13-latki, a odsłonięte kostki mogą rozpraszać nauczycieli. 

Zobacz wideo Justyna Żyła spędza czas ze swoimi dziećmi w basenie. Co za strój!
Nauczycielka powiedziała, że muszę zmienić spodnie i skarpetki, bo widać było moje kostki. Stwierdziła, że to rozprasza innych uczniów i nauczycieli

– opowiadała później dziewczynka. Miała na sobie czarne obcisłe jeansy.

Uczennica umieszczona w izolatce za odsłonięte kostki

Olivia zapytała nauczycielkę wprost, czy ma na myśli to, że odsłonięte kostki mogą kogokolwiek podniecać.

No cóż, nie ujęłabym tego w ten sposób

- odpowiedziała kobieta.

Uczennica została odesłana do domu z powodu ubioru.Uczennica została odesłana do domu z powodu ubioru. "Sprawił, że nauczycielka czuła się niezręcznie"

Nastolatka odmówiła założenia ubrań, które zostały znalezione w szkole i wysłano ją za to do izolatki. Kiedy tego również odmówiła, odesłano ją do domu i została zawieszona na trzy dni. Mama 13-latki zauważyła, że szkoła jest bardziej restrykcyjna w kwestii ubioru, odkąd od początku semestru pełni nad nią pieczę instytucja The Gorse Academies Trust. 

Powinni być bardziej zainteresowani edukacją, a nie strojem uczniów

- podkreśla kobieta.

Daily Mail skontaktował się ze szkołą w celu wyjaśnień. Dziennikarz usłyszał, że placówka nie będzie za tę sytuację przepraszać, bo przestrzegają najwyższych standardów we wszystkich dziedzinach życia szkolnego.

Stroje w szkołach. Co mówią szkolne regulaminy?Seksulog: Wygląd dziewczyn w szkołach wciąż można bezkarnie komentować

Więcej o: