Mocne słowa ZNP o Agacie Konrhauser-Dudzie, która jako nauczycielka się za nimi nie wstawiła. "Zawiedliśmy się na naszej koleżance"

Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o obiecane przez Przemysława Czarnka podwyżki. Nauczyciele odrzucili propozycje resortu, są według nich nie do przyjęcia. Zapowiadają pikietę. Mają też żal do prezydentowej, która im nie pomogła w tej trudnej sytuacji.

Trwają spory nauczycieli z Ministerstwem Edukacji i Nauki w sprawie zapowiedzianych jakiś czas temu podwyżek. Nauczyciele odrzucili propozycje Przemysława Czarnka, które zakładały m.in. podwyżkę wynagrodzenia, ale kosztem podniesienia pensum i odebrania niektórych dodatków. Domagają się powiązania systemu wynagrodzeń nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej, chcą uniezależnienia kształtowania wynagrodzeń nauczycieli od woli polityków.

Nauczyciele zawiedli się na Agacie Dudzie

Krzysztof Baszyński wiceprzewodniczący ZNP w programie "Newsroom" WP  został przez prowadzącą spytany o to, czy nauczyciele ze swoimi postulatami nie powinni zwrócić się do Agaty Kornhauser-Dudy, która w końcu też jest nauczycielką. Powiedział: 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Może trzeba tak zrobić, ale my już zawiedliśmy się na naszej koleżance, która jest żoną pana prezydenta, bo kiedy zmieniano ustrój szkolny, to było spotkanie szefa związku z żoną pana prezydenta. Było to dobre spotkanie, tylko z tego spotkania niewiele wynikło, ponieważ i tak pan prezydent na drugi dzień podpisał ustawę, a my zabiegaliśmy, żeby więcej refleksji w tym było

- powiedział Baszyński.

Byliśmy przekonani, że żona, która rozumie szkołę, ma wpływ na pewne decyzje.

- dodał.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Nauczyciele zapowiadają pikietę

Niedawno odbyła się konferencja prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sławomir Broniarz, prezes związku stwierdził wówczas:

Mamy dość arogancji i braku szacunku dla zawodu nauczyciela ze strony decydentów oświatowych oraz niezrozumienia potrzeb 600-tysięcznej grupy zawodowej nauczycieli.

22 października ma się odbyć kolejne spotkanie nauczycieli z przedstawicielami resortu edukacji. Ministerstwem edukacji i nauki. Wcześniej, 9 października, ma z kolei zostać zorganizowana manifestacja nauczycieli w Warszawie. 

KatechezaUczniowie wypisują się z religii. "Są klasy, gdzie nikt nie chodzi"

Więcej o: