Koronawirus - szkoły. "Uczniowie przećwiczyli połączenia zdalne na godzinach wychowawczych"

Koronawirus - szkoły, to temat, który spędza sen z oczu uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wszyscy obawiają się tego, że podobnie jak w zeszłym roku, z dnia na dzień rzeczywistość wywróci się do góry nogami i dzieci zostaną zamknięte w domach. Niektóre szkoły zaczęły już przygotowywać uczniów do nauki zdalnej, inne nie zdążyły. Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, nie wszystkie placówki w Polsce pracują w trybie stacjonarnym.

99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o pracę zdalną. "Musimy zerwać łańcuch zakażeń"

Jak informuje Wyborcza, z powodu występowania  COVID-19 w szkołach do nauki przed komputerami powracają kolejni uczniowie m.in. na Dolnym Śląsku. Zakażenia potwierdzono w 10 szkołach w regionie i dwóch przedszkolach. Uczniowie boją się, że wzrastająca liczba chorych sprawi, że powróci nauka zdalna.

Koronawirus - szkoły. Czy będą zdalne?

"Zalecamy, by na naukę zdalną kierować całe klasy, nie pojedyncze osoby" - mówił 21 września minister Czarnek, ale jednocześnie podkreślał, że sytuacja w szkołach jest bardzo dobra. 

Zaledwie 0,1 proc. dzieci i młodzieży w uwagi na jakieś pojedyncze ogniska zakażeń znajduje się w domach i uczy się zdalnie

- zapewniał szef resortu edukacji. 

Kalendarz roku szkolnego 2021/22Kalendarz roku szkolnego 2021/22. "Nauka zdalna dotyczy pojedynczych klas"

Jak przyznaje w rozmowie z Wyborczą Tomasz Cygal, dyrektor III Liceum we Wrocławiu, niektórzy rodzice boją się, że szkoły zostaną zamknięte, ale nie zauważył paniki wśród uczniów.

Gdyby nie maseczki na przerwach, których bardzo pilnujemy, uznalibyśmy, że funkcjonujemy normalnie. Tak jak dawniej

- podkreśla. Gdyby jednak doszło do sytuacji, że konieczne jest wprowadzenie nauki zdalnej, dyrektor liceum ma plan.

Szkoła podczas pandemii (zdjęcie ilustracyjne)Szkoły na Dolnym Śląsku znów zawieszają zajęcia z powodu COVID-19. "Boimy się powrotu nauki zdalnej"

Podzielilibyśmy uczniów na dwie grupy. Na przemian do szkoły chodziłyby klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie, które są podwójnym rocznikiem. Na początku roku założyliśmy konta dla pierwszoklasistów. Uczniowie i nauczyciele przećwiczyli połączenia zdalne na godzinach wychowawczych. Szkoła jest gotowa na przejście na naukę hybrydową z dnia na dzień

- tłumaczy.

Dni wolne od szkoły 2021/22Dni wolne od szkoły 2021/22.. Wkrótce uczniów czeka przedłużony weekend

Więcej o: