Kiedy zamkną szkoły 2021? "To będzie prawie 2,5 roku popapranej nauki. A co dalej? Do matury tak?"

Kiedy zamkną szkoły 2021? To chyba najczęściej zadawane sobie pytanie przez rodziców dzieci w wieku szkolnym. Sytuacja jest trudna. Ministerstwo Edukacji i Nauki niemal codziennie publikuje na Twitterze zestawienia placówek, które musiały przejść na naukę w trybie zdalnym lub mieszanym. Te dane naprawdę martwią.

Kiedy zamkną szkoły 2021? Rodzice martwią się każdego dnia

Kiedy zamkną szkoły 2021? Kiedy dzieci zostaną w domach, a rodzice oprócz pracy zawodowej będą musieli poświęcać czas na edukację pociech? Wszyscy dobrze pamiętaj, co działo się od marca 2020 roku. Dzieci w szkołach były zaledwie kilkanaście tygodni.

To jest cyrk na kółkach! Wakacje bez zakażeń, a teraz nadchodzi sezon przeziębieniowy i już zamykają szkoły?
Wakacje, tłumy, plaże, markety, koncerty, festiwale, dyskoteki, pociągi i samoloty wypchane po brzegi, ale zaraz, zaraz! Dzieci wróciły do szkoły! Na to czekał podstępny wirus
Ja się tylko zapytam: Gdzie był ten COVID na wakacjach? I dlaczego wrócił?
Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego
Jak tak dalej pójdzie, to sytuacja się powtórzy. Znowu nas zamkną w październiku i tak do maja co najmniej. Dla dzieci to będzie w prawie 2,5 roku popapranej nauki. A co dalej? Do matury tak?

- burzą się rodzice w komentarzach pod artykułami edziecko.pl i na profilu na Facebooku serwisu.

Kiedy zamkną szkoły 2021? Coraz więcej szkół na zdalnym

Ministerstwo Edukacji i Nauki na Twitterze niemal każdego dnia zamieszcza krótkie raporty dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych w skali całej Polski. Zgodnie z informacjami z 23 września 2021 roku – 98,8 proc. szkół pracuje stacjonarnie, a 98 szkół pracuje w trybie mieszanym.

Dla porównania 22 września  99,1 proc. szkół pracowało normalnie. To niewielka różnica. Ale codziennie liczba szkół, w których wykryto zakażenia COVID-19 stale się zmienia.

Więcej o: