Polski Ład. Duże rodziny zwolnione z podatków? Jest jeden warunek. "To niemal przesądzone"

PiS planuje kolejną korektę w projekcie Polski Ład. Ma ona dotyczyć rodzin wielodzietnych, które zostaną zwolnione z podatku. - To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego - tłumaczy poseł PiS.

Zerowy PIT dla wielodzietnych rodzin? "Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego"

"PiS zgłosił do projektu Polskiego Ładu kolejną korektę" - informuje w najnowszym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". Dotyczy ona wielodzietnych rodzin. Rodzice co najmniej czwórki dzieci nie zapłacą podatku. 

Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego

- podkreśla Bartłomiej Wróblewski reprezentujący środowisko posłów PiS. Rozmowy o uldze dla wielodzietnych rodzin prowadzili także przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która zabiega o koalicję z PiS.

Prowadziliśmy negocjacje w tej sprawie z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rodziny. Kierunkowa decyzja jest taka, że chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus

- mówi szef ugrupowania Kamil Bortniczuk w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jest jednak jeden warunek - wspólne dochody nie mogą przekroczyć 170 tys. zł rocznie. Posłowie tłumaczą, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci. Nie wystarczą im samo świadczenie 500 plus. Ważne są również ulgi podatkowe:

To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie.

Tłumy turystów w ZakopanemPolski Ład ? program. Rodzice mogą liczyć na więcej niż 12 tysięcy zł na dziecko

Polski ład założenia. Pięć obszarów rozwoju

Deklaracja o "dekadzie rozwoju" brzmi przyszłościowo, ale co za nią idzie? Jakie założenia Polskiego ładu ułatwią życie rodzicom? Premier Mateusz Morawiecki wymienił pięć obszarów, wokół których skupia się Polski ład. Mowa o:

  • systemie ochrony zdrowia
  • podatkach
  • emeryturach
  • mieszkaniach
  • inwestycjach
Zobacz wideo Polski Ład budzi skrajne emocje. Czy propozycje PiS-u zapewnią „dekadę rozwoju"?

Polski ład założenia. Dużo deklaracji i "dekada rozwoju"

Przed nami nowa dekada wieku – dekada, która może zdecydować o przyszłym losie Polski i Europy w perspektywie kilku kolejnych dziesięcioleci. Dlatego nasz cel jest jasny: jak najszybciej powrócić na ścieżkę wzrostu gospodarczego i kontynuować budowę polskiego państwa dobrobytu. Jeżeli chcemy odzyskać nasze marzenia, musimy działać już dziś. Dlatego czas na kolejny przełom. Czas na Polski Ład – kompleksową strategię przezwyciężenia skutków pandemii. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość

- czytamy w deklaracji Polskiego Ładu, która jest dostępna na stronie polskilad.pis.org.pl.

Polski ład program gwarantuje 12 tys. zł dla wielu rodzin. Jest jeden warunekPolski ład program gwarantuje 12 tys. zł dla wielu rodzin. Jest "jedno ale"

Więcej o: