Kiedy zamkną szkoły 2021? Nowe dane ministerstwa są niepokojące

Kiedy zamkną szkoły 2021? Ministerstwo Edukacji i Nauki regularnie publikuje na Twitterze zestawienia placówek, które musiały przejść na naukę w trybie zdalnym lub mieszanym. Rodzice boją się powtórki z zeszłego roku szkolnego.

Kiedy zamkną szkoły 2021? Rodzice martwią się zamknięciem placówek, bo dla nich oznacza to konieczność pogodzenia swoich obowiązków zawodowych z opieką nad pociechami uczącymi się z domów. Wszyscy mamy w pamięci ubiegły rok szkolny, którzy uczniowie w większości spędzili przed monitorami komputerów. Czy taki los czeka ich i w tym roku?

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy zamkną szkoły 2021? Przybywa placówek pracujących zdalnie

Ministerstwo Edukacji i Nauki na Twitterze regularnie zamieszcza krótkie raporty dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych w skali całej Polski. Ostatnie informacje zostały zamieszczone wczoraj. Zgodnie z tymi informacjami: 99,1 proc., czyli 14260 szkół podstawowych pracuje stacjonarnie, w czterech szkołach nauka odbywa się w formie zdalnej, a na tryb mieszany przeszły już 124 placówki.

Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, 99,0 proc, czyli 7735 placówek  pracuje w trybie stacjonarnym, jedna w trybie zdalnym i 76 w trybie mieszanym. Poprzednie dane pochodzą z 21 września i wówczas tylko dwie szkoły podstawowe pracowały w trybie zdalnym i żadna szkoła średnia. Oznacza to, że placówek, które musiały zrezygnować z nauki stacjonarnej przybywa. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy zamkną szkoły 2021? Rodzice są zaniepokojeni

Na profilu facebook'owym eDziecka trwają dyskusje rodziców, którzy obawiają się zamknięcia placówek, do których uczęszczają ich dzieci. Denerwują się, że w wakacje problem koronawirusa nie istniał, a teraz, wraz z początkiem kolejnego roku szkolnego coraz częściej słyszy się o rychłym zamknięciu szkół:

To jest cyrk na kółkach! Wakacje bez zakażeń, a teraz nadchodzi sezon przeziębieniowy i już zamykają szkoły?

Zdalne nauczanie październik 2021. Zdalne nauczanie październik 2021. "Przepisy sanitarne są tylko na papierze"

Wakacje, tłumy, plaże, markety, koncerty, festiwale, dyskoteki, pociągi i samoloty wypchane po brzegi, ale zaraz, zaraz! Dzieci wróciły do szkoły! Na to czekał podstępny wirus
Ja się tylko zapytam: Gdzie był ten COVID na wakacjach? I dlaczego wrócił?

- piszą internauci. Jeden z rodziców napisał:

Kiedy zamkną szkoły? Moim zdaniem w październiku, maks w listopadzie. Zakażeń coraz więcej. A w szkołach nie ma mowy o przestrzeganiu zasad sanitarnych. Tak samo w przedszkolach. To są dzieci. Szczególnie te młodsze dzieci nie ogarniają, że nie mogą lizać, czego popadnie. A przepisy są absurdalne.

A wy? Co myślicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: