Kiedy będą zdalne 2021? W niektórych placówkach takie zajęcia już się zaczęły

Kiedy będą zdalne 2021? Szkoły zaczynają wprowadzać naukę hybrydową, są już pierwsze placówki, które musiały przejść na zdalne nauczanie. Minister edukacji i nauki uspokaja: "W sytuacji, kiedy będą wolne łóżka w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, w szkołach nie będzie nauki zdalnej".

Kiedy będą zdalne 2021? Niektóre placówki już przeszły na naukę hybrydową, są już też w Polsce pierwsze szkoły, z których wszyscy uczniowie musieli zostać w domu i uczą się online. W zeszłym roku nauka zdalna została wprowadzona dla wszystkich 26 października. Aktualna liczba zachorowań jest taka sama, jak w zeszłym roku o tej porze. Czy to oznacza, że czeka nas rychłe zamknięcie szkół?

Kiedy będą zdalne 2021? Czarnek uspokaja

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal rmf24.pl, aktualnie dwie szkoły pracują jedynie w trybie zdalnym, a w 156 placówkach nauka odbywa się w mieszanym trybie (część uczniów uczy się zdalnie, część w szkole). 

To są pojedyncze przypadki ognisk zakaźnych dotyczących jednej klasy zazwyczaj, a nie całej szkoły 

- powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy będą zdalne 2021? Zamknięcie szkoły w praktyce

O tym, czy dana placówka przejdzie na zdalny lub hybrydowy tryb nauki decyduje inspektor sanitarny.

W przypadku wykrycia zakażenia w szkole decyzję o ewentualnej zmianie trybu nauczania podejmuje inspektor sanitarny, który przeprowadza w takich sytuacjach wywiad, czyli sprawdza, które dziecko zachorowało, jak wyglądał jego dzień, z kim się kontaktowało

- tłumaczy na portalu rmf24.pl Tomasz Ziewiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie. 

Kiedy będą zdalne 2021? Minister jest dobrej myśli

Mimo zamknięcie pierwszych placówek, Przemysław Czarnek uspokaja:

Czarne scenariusze się jeszcze nie sprawdziły. Oczywiście wiemy, że za chwilę tych zakażeń będzie nie tylko 1 tys. czy 5 tys., ale wręcz 15 tys. dziennie. Zwróćmy jednak uwagę, że liczba hospitalizacji w tym samym czasie jest radykalnie niższa niż przy drugiej i trzeciej fali. I to nas napawa optymizmem

- powiedział w wypowiedzi dla "Super Expressu".

W sytuacji, kiedy będą wolne łóżka w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, w szkołach nie będzie nauki zdalnej

- zapewnia szef resortu edukacji. A jak u Was? Dzieci uczą się w szkołach, czy już w domach? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA