Kiedy zamkną szkoły 2021? Uczniowie niektórych placówek już uczą się zdalnie

Uczniowie zastanawiają się, kiedy zamkną szkoły 2021. Chociaż minister Czarnek podkreśla, że nie ma powodów do obaw, mało kto wierzy, że zajęcia w trybie stacjonarnym utrzymają się przez cały rok szkolny. Tym bardziej że w kraju zamykają się kolejne placówki. Jakie są prognozy na nadchodzące miesiące?

Pytanie, kiedy zamkną szkoły 2021, na razie pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Są jednak różne spekulacje. Obecnie rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej, ale już dwie szkoły w kraju funkcjonują tylko w trybie zdalnym z powodu potwierdzenia zakażeń koronawirusem. Z kolei w 156 szkołach nauka odbywa się w trybie mieszanym. Minister edukacji Przemysław Czarnek patrzy jednak w przyszłość z optymizmem.

To są pojedyncze przypadki ognisk zakaźnych dotyczących jednej klasy zazwyczaj, a nie całej szkoły

 - twierdzi.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Kiedy zamkną szkoły 2021? Możliwe, że za 6 tygodni

Wczoraj ministerstwo edukacji i nauki opublikowało informacje dotyczące liczby nowych zakażeń koronawirusem. Okazało się, że jest ich tyle samo, co w zeszłym roku o tej porze. Wówczas 26 października polskie szkoły przeszły na naukę online. Czy historia powtórzy się również w tym roku? Eksperci uważają, że wprowadzenie nauki zdalnej w całym kraju to kwestia czasu. Tymczasem nauka zdalna wprowadzana jest w placówkach, w których wykryto zakażenie koronawirusem.

W przypadku wykrycia zakażenia w szkole decyzję o ewentualnej zmianie trybu nauczania podejmuje inspektor sanitarny, który przeprowadza w takich sytuacjach wywiad, czyli sprawdza, które dziecko zachorowało, jak wyglądał jego dzień, z kim się kontaktowało

 - tłumaczył  w rozmowie z RMF24 Tomasz Ziewiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie.

Minister Czarnek jednak pozostaje przy stanowisku, że o ile służba zdrowia będzie wydolna, nie będzie odgórnego nakazu zamykania placówek w całym kraju.

W sytuacji, kiedy będą wolne łóżka w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, w szkołach nie będzie nauki zdalnej

- podkreślał ostatnio. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA