Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzi egzorcysta. Minister Czarnek przyznał na to 170 tys. zł

Fundacja "Auxilium" przez najbliższe dwa miesiące będzie prowadziła całodobową, bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla dzieci i rodziców. Na ten cel minister Czarnek przyznał jej 170 tys. zł dotacji. Za telefon zaufania ma być odpowiedzialny ksiądz Józef Partyka, psycholog i egzorcysta.

"Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników" - czytamy na stronie gov.pl

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Jak podkreśla rząd, dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. Wśród nich na stronie wymieniona jest m.in. cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław CzarnekKiedy zamykają szkoły? Zależy od szczepień. Minister Czarnek: Będziemy docierać do kolejnych osób

Portal oko.press ustalił, że na czele prowadzącej telefon zaufania Fundacji "Auxilium" stoi ks. Józefa Partyka. Psycholog i egzorcysta jest też wykładowcą Katolickiego Uniwersyteckiego Lubelskiego, czyli uczelni ukończonej przez Przemysława Czarnka.

Infolinia dla dzieci i rodziców będzie prowadzona przez egzorcystę

Ministerstwo przyznało Fundacji "Auxilium" 170 tys. złotych dotacji na wsparcie dzieci i młodzieży. To pierwszy raz od 13 lat istnienia linii zaufania, kiedy otrzymała dofinansowanie.

Jak udało się ustalić dziennikarzom oko.press, w tym roku ze względu na ustawę covidową MEN nie rozstrzygnęło jeszcze konkursu na prowadzenie infolinii. Swoją decyzję o powierzeniu jej w ręce "Auxilium" MEN tłumaczy doświadczeniem fundacji, która działa od 2019 roku i jej wykwalifikowaną kadrą.

Fundacja ks. Partyki poprowadzi telefon zaufania co najmniej do końca października, ponieważ 7 września Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że wciąż "nie dokonało wyboru" zwycięzcy części konkursu, która dotyczyła centrum dla dzieci i młodzieży. 

8Egzamin prbny smoklasisty z jezyka obcego w PiasecznieZdjęła krzyż ze ściany w pokoju nauczycielskim i się zaczęło. Sąd Najwyższy podjął decyzję w jej sprawie

Więcej o: