Liceum w Zabrzu wyremontowało toaletę dla dziewcząt. "Jakaś klasa dla dorosłych się nie kroi?"

Władze III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu uznały, że skoro szkoła jest dla uczniów drugim domem, powinni czuć się w niej dobrze. Pomóc w tym ma upiększanie placówki i prace remontowe na jej terenie. Ostatnio szkoła pochwaliła się metamorfozą, jaką przeszły łazienki dla dziewcząt. Kryształowy żyrandol to tylko jeden z luksusowych elementów, jakie się w niej pojawiły.

Kryształowy żyrandol, złote lustra w masywnych oprawach i krany w tym samym kolorze. Do tego białe mydelniczki ze złotymi elementami i elegancki szezlong w pasującym do koloru ścian granacie. Dziewczęta, które korzystają z łazienki w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, mogą poczuć się jak królowe. A to wszystko za sprawą remontu, który wywołał w sieci niemałe poruszenie.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego
Kto powiedział, że w szkole musi być zwyczajnie? To nasz drugi dom (przy tej ilości godzin to nie metafora), więc chcemy czuć się tutaj dobrze. Nieustająco upiększamy Trójkę, która 2 kwietnia będzie obchodziła swoje 120 urodziny. Nasza nowa damska łazienka wyremontowana dzięki Fundacji Wspierania Szkoły "Nasza Trójka", a także nieocenionej pomocy Pana Ireneusza Piórkowskiego, Marcina Wieczorka i wspaniałych Konserwatorów-doczekała sie już bardzo wielu zdjęć autorstwa uczniów, a nawet rodziców. Dziś w mistrzowskich kadrach Magdaleny Darmoń

- napisali administratorzy profilu szkoły na Facebooku i załączyli zdjęcia stylowych wnętrz.

Luksusowa łazienka w szkole w Zabrzu

Schludna łazienka jest w polskich szkołach pomieszczeniem na wagę złota. Badania przeprowadzone przez GSK w roku szkolnym 2016/2017 pokazały, że 30 proc. uczniów nie chce korzystać z toalet w szkole. Jako główny powód ankietowani podawali niedostateczną czystość, brak artykułów higienicznych i problemy techniczne.

Chociaż badania nie były powtarzane w ostatnich latach, można podejrzewać, że niewiele się od tamtego czasu zmieniło. Chyba że mowa o łazience w liceum w Zabrzu. Tam wróciliby chętnie nawet dorośli, co widać w komentarzach pod postem placówki. 

Można jakoś wrócić do Was? Jakaś klasa dla dorosłych się nie kroi?

- zażartowała jedna z absolwentek.

DLOPOKiedy zamkną szkoły? "Widzę, co się wyrabia w szkołach i zaczynam mieć wątpliwości"

Jednak nie wszyscy przyjęli zmiany z entuzjazmem. Krytyka pojawiła się ze strony Krzysztofa Malinowskiego, prezesa koła porozumienie Zabrze. Malinowski twierdzi, że eleganckie toalety dziewcząt potęgują nierówności w szkole i grzmi: "Nie ma na to zgody!".

Tak wygląda łazienka dla kobiet w jednej z zabrzańskich szkół. Od razu bije z niej przepych i luksus. Tak urządzone łazienki można znaleźć w najlepszych hotelach, kurortach czy biurowcach wysokiej klasy. Po prawej łazienka w tej samej szkole, dla mężczyzn. I... cóż. Taką można znaleźć w każdym szpitalu czy urzędzie

- napisał pod zdjęciami.

Następnie dodał, że chociaż łazienka dla chłopców jest na poziomie standardowym, łazienka dziewcząt ma charakter luksusowy.

Przez to męska toaleta wypada... biednie. Nawet na przegrody między pisuarami nie starczyło, bo przecież kryształowy żyrandol w żeńskiej jest bardziej potrzebny. Jak się czuje męska część uczniów? Ich własna szkoła praktycznie zdeklasowała ich z równej pozycji i wsadziła do niższej niż kobiety kategorii. Czy podział na lepszych i gorszych to coś, co szkoła chce forsować na młodych ludzi, zamiast uczyć ich równości i wzajemnego szacunku? Nie wiem jak Wy, ale ja niestety mam takie wrażenie. I średnio mi się to podoba... 

- podsumował. Uważni obserwatorzy zauważyli, że Malinowski zestawił zdjęcia pisuarów ze zdjęciami umywalek, co nie daje pełnego obrazu. 

Przychodnia lekarza rodzinnego w Poznaniu w czasie epidemii koronawirusa.Rodzice ruszyli do przychodni po zaświadczenia. Lekarze apelują, żeby ich nie wydawać

Więcej o: