Kiedy zamkną szkoły? "Widzę, co się wyrabia w szkołach i zaczynam mieć wątpliwości"

Kiedy zamkną szkoły? Wszyscy zastanawiają się, czy rozpoczęcie nauki w szkołach w trybie stacjonarnym było dobrym pomysłem. Rodzice są pełni obaw. Zwracają uwagę na to, że przepisy sanitarne w szkołach są absurdalne.

Kiedy zamkną szkoły? Duda i Czarnek nie przewidują zamknięcia

Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

- przekazał prezydent po spotkaniu Rady Gabinetowej.

Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie

- mówił prezydent.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Sytuacja ciągle się jednak zmienia. Kolejne szkoły są zamykane lub decydują się na naukę zdalną w poszczególnych klasach. Pytanie, kiedy zamkną szkoły, jest jak najbardziej zasadne. Informowaliśmy już o zamknięciu kilku placówek:

Nauka zdalna od października 2021. W lubelskim zaszczepieni uczniowie chodzą do szkoły, niezaszczepieni uczą się w domu

Zamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

Minister edukacji Przemysław Czarnek wciąż uspokaja:

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii. To jest jakiś promil, nawet nie procent. Natomiast przytłaczająca większość szkół pracuje normalnie i jesteśmy przekonani, że tak będzie również w kolejnych miesiącach. Czy mamy pewność? Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje i może nas zaskoczyć również i tym razem.

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Kiedy zamkną szkoły? Rodzice są pełni obaw

Redakcja edziecko.pl zapytała rodziców kilku uczniów szkół podstawowych. Co myślą o rozpoczęciu nauki stacjonarnej we wrześniu? Czy zastanawiają się, kiedy zamkną szkoły?

Wszyscy powinniśmy siedzieć w domach. Nie mówię tylko o roku szkolnym. Ale o całych wakacjach. Mamy powtórkę z rozrywki. Rok temu też odwołaliśmy pandemię na wakacje, a potem przyszła kolejna fala.
Chciałbym, żeby dzieci chodziły do szkół. Ale jak widzę, co się wyrabia w tych szkołach, to zaczynam mieć wątpliwości. Przepisy sanitarne są tylko na papierze. I nie mam pretensji do nauczycieli. Tego się nie da zrobić inaczej. Dwie klasy nie mogą być w tym samym czasie na placu zabaw, bo COVID, ale już dzieci z całej szkoły mogą być razem w świetlicy. W świetlicach pandemii nie ma.
Kiedy zamkną szkoły? Moim zdaniem w październiku, maks w listopadzie. Zakażeń coraz więcej. A w szkołach nie ma mowy o przestrzeganiu zasad sanitarnych. Tak samo w przedszkolach. To są dzieci. Szczególnie te młodsze dzieci nie ogarniają, że nie mogą lizać, czego popadnie. A przepisy są absurdalne.

- mówili nam rodzice uczniów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA