Kiedy będą zdalne? "Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje"

Czy i kiedy będą zdalne lekcje? To pytanie, które nie schodzi z ust rodziców. Uczniowie także wciąż pytają: Kiedy będą zdalne lekcje? - Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Kiedy będą zdalne? Politycy uspokajają

Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

- przekazał prezydent Andrzej Duda po spotkaniu Rady Gabinetowej.

Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie

- uspokajał prezydent.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

To jednak nie przekonuje rodziców. Ci są zaniepokojeni sytuacją. Nie pomaga fakt, że cały czas spływają wieści o kolejnych zamkniętych placówkach.

Kiedy będą zdalne? Szkoły zamykają poszczególne klasy

W minionym tygodniu informowaliśmy o zamknięciu kolejnych placówek:

Nauka zdalna od października 2021. W lubelskim zaszczepieni uczniowie chodzą do szkoły, niezaszczepieni uczą się w domu

Zamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

O to, kiedy będą zdalne został zapytany także minister edukacji Przemysław Czarnek.

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii. To jest jakiś promil, nawet nie procent. Natomiast przytłaczająca większość szkół pracuje normalnie i jesteśmy przekonani, że tak będzie również w kolejnych miesiącach. Czy mamy pewność? Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje i może nas zaskoczyć również i tym razem.

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Więcej o: