Kiedy będą zdalne 2021? "Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii"

Czy i kiedy będą zdalne 2021? To pytanie dręczy rodziców i uczniów. - Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Kiedy będą zdalne 2021? Andrzej Duda uspokaja, Przemysław Czarnek zabiera głos

Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

- przekazał prezydent po spotkaniu Rady Gabinetowej.

Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie

- mówił prezydent.

Sytuacja ciągle się jednak zmienia. Kolejne szkoły są zamykane lub decydują się na naukę zdalną w poszczególnych klasach.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Kiedy będą zdalne 2021? Warszawa, Poznań, Radom, Grudziądz

Nic dziwnego, że rodzice wciąż zastanawiają się, kiedy będą zdalne 2021? Informowaliśmy o zamknięciu kolejnych placówek:

Nauka zdalna od października 2021. W lubelskim zaszczepieni uczniowie chodzą do szkoły, niezaszczepieni uczą się w domu

Zamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

Tymczasem minister edukacji Przemysław Czarnek wciąż uspokoja:

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii. To jest jakiś promil, nawet nie procent. Natomiast przytłaczająca większość szkół pracuje normalnie i jesteśmy przekonani, że tak będzie również w kolejnych miesiącach. Czy mamy pewność? Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje i może nas zaskoczyć również i tym razem.

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Więcej o: