230 dzieci trafiło na kwarantannę. "Źródłem zakażeń jest niezaszczepiony personel"

Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego minęło zaledwie 10 dni, uczniowie kolejnych placówek są kierowani na kwarantannę. Jak poinformował dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie, z powodu zakażeń koronawirusem w miejscowych szkołach i przedszkolach na kwarantannę trafiło już ponad 230 dzieci.

Pierwsze ogniska zakażeń w placówkach edukacyjnych pojawiły się zaledwie po kilku dniach od rozpoczęcia roku szkolnego. Sześć dni temu media obiegła informacja o wykryciu zakażenia koronawirusem w szkole w Radomiu, później dołączyły placówki w Poznaniu, Grudziądzu i Warszawie. Teraz o sytuacji na Warmii i Mazurach poinformował dyrektor wojewódzkiego sanepidu z siedzibą w Olsztynie Janusz Dzisko.

Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?
Z powodu zakażeń koronawirusem w przedszkolach i szkołach Warmii i Mazur na kwarantannie w czwartek przebywa ponad 230 dzieci. Źródłem zakażeń jest niezaszczepiony personel placówek

- ogłosił. 

Warmia i Mazury: 230 dzieci na kwarantannie 

Jak donosi portal Twój Kurier Olsztyński, w samym powiecie olsztyńskim 71 dzieci poddaje się kwarantannie. W tamtejszej szkole i przedszkolach źródłem zakażeń był zarówno personel, jak i dzieci. Z kolei w Elblągu izolacji musiało poddać się 150 uczniów po tym, jak nauczycielka, która pracowała w dwóch placówkach, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W 95 proc. źródłem zakażeń są osoby niezaszczepione. Obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 przebywa ponad 20 osób, 4 są pod respiratorami

– mówił dyr. Dzisko. 

Rodzice ślęczą nad pracami domowymi. Rodzice ślęczą nad pracami domowymi. "Żyły sobie wypruwam, a wam się nawet uczyć nie chce"

Według niego sytuacja w nadchodzących tygodniach może być jeszcze gorsza. W niektórych gminach na Warmii i Mazurach zaszczepiło się mniej niż 40 proc. mieszkańców. Szczególnie trudna sytuacja jest we wschodniej, mazurskiej części regionu. 

Akcja szczepień przebiega na Warmii i Mazurach słabo. Tygodniowo zaszczepić możemy 100 tys. osób, tymczasem zgłasza się dużo mniej. Tygodniowo szczepimy 7 tys. osób

– poinformował. 

W szkoleZamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

Więcej o: