Nauka zdalna od października 2021. W lubelskim zaszczepieni uczniowie chodzą do szkoły, niezaszczepieni uczą się w domu

Nauka zdalna od października 2021 to jedna z myśli, która paraliżuje rodziców. Niestety coraz więcej szkół zamyka klasy i przechodzi na edukację zdalną.

Nauka zdalna od października 2021. Deklaracje polityków

Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

Minister Edukacji Narodowej także zapowiada, że rok szkolny będzie przebiegał normalnie.

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Czy nauka zdalna od października 2021 nam nie grozi? Obecne dane niepokoją. 

Nauka zdalna od października 2021. Poznań, Grudziądz, Radom, Warszawa

W ostatnich dniach informowaliśmy o zakażenia w szkołach w Poznaniu, Grudziądzu, Radomiu i Warszawie.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

To jednak nie koniec nie najlepszych wieści. Coraz więcej zakażeń koronawirusem wykrywa się także w województwie lubelskim.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Nauka zdalna od października 2021. Województwo lubelskie

W kolejnych szkołach województwa lubelskiego wykrywane są zakażenia koronawirusem, a kolejne klasy przechodzą na zdalne nauczanie. Nie jest znana jednak dokładna liczba szkół, które wprowadziły nauczanie zdalne. Kuratorium Oświaty nie opublikowało jeszcze listy placówek.

Pewne jest jednak, że do 13 września zdalnie pracują trzy klasy w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie oraz jedna grupa z Przedszkola nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Zespole Przedszkoli nr 2 w Świdniku. Ale w kolejnych szkołach także pojawią się zakażenia.

W miniony piątek w szkole był uczeń, u którego później wykryto zakażenie COVID-19. W związku z tym cała klasa 8d przeszła na nauczanie zdalne

– informuje między innymi Ewa Barszcz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

Na inne rozwiązanie zdecydowała się klasa technikum działającego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Dyrekcja podjęła decyzję, że na nauczanie zdalne przeszli wyłącznie uczniowie niezaszczepieni. Ci zaszczepieni uczęszczają do szkoły. Nauczyciele prowadzą jednocześnie lekcje w klasie, jak i online w czasie rzeczywistym dla uczniów, którzy są na kwarantannie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.