Zakończenie roku szkolnego 2022. Data już jest, ale rodzice są pełni obaw

Rok szkolny dopiero się rozpoczął. A już wielu rodziców myśli o zakończenie roku szkolnego 2022. Jak będzie przebiegał najbliższy rok szkolny? Czy wróci nauczanie zdalne? Czy dzieci będą odsyłane do domów?

Zakończenie roku szkolnego 2022. Deklaracje polityków

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 jest już dostępny na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz gov.pl. Rozpoczęcie roku szkolnego przebiegło planowo. Jak deklaruje Andrzej Duda:

Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

Minister Edukacji Narodowej także zapowiada, że rok szkolny będzie przebiegał normalnie.

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek. 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Nauczanie zdalne 2021/2022. Czarnek jest bardzo stanowczy: Gdzieżbym śmiał grozić

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Co z zakończeniem roku szkolnego 2022? Przebiegnie także planowo? Rok szkolny nie zostanie skrócony? To tylko jedne z nielicznych obaw rodziców.

Rok się dopiero zaczął, a ja już myślę o zakończeniu. Czy dotrwamy w szkołach? Czy znowu będziemy sami uczyć dzieci?
Co dalej? Rok szkolny trwa, kolejne szkoły zamykają. Czy ktoś ma jakiś pomysł na edukację w tym kraju?

- wypowiadają się na forum edziecko.pl zaniepokojeni rodzice.

Zakończenie roku szkolnego 2022. Podstawa prawna

Nic nie zapowiada, żeby zakończenie roku szkolnego 2022 zostało przyspieszone. Rok szkolny nie zostanie raczej skrócony. Zgodnie z podstawą prawną - § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm) – zakończenie roku szkolnego 2022 zostało zaplanowane na piątek 24 czerwca 2022 roku.

Więcej o: