Zamknięcie szkół 2021. W Warszawie trzy placówki wprowadziły naukę zdalną, w Wielkopolsce pięć

Na zdalne nauczanie przeszli uczniowie trzech placówek w Warszawie: ósmoklasiści z podstawówki na Ursynowie, trzecioklasiści z liceum w Wawrze i pierwszoklasiści z Technikum Mechatroniczne przy Wiśniowej. Zakażenia w szkołach wykryto także w Wielkopolsce. Czeka nas zamknięcie szkół 2021?

Zamknięcie szkół 2021. Kolejne placówki idą na zdalne lekcje

7 września informowaliśmy o zamknięciu poszczególnych klas w szkołach w Poznaniu, Grudziądzu i Radomiu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy będą zdalne? Szkoły w Poznaniu, Grudziądzu i Radomiu już uczą się z domu

Niestety kolejne placówki oświatowe także wysyłają uczniów na nauczanie zdalne.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Zamknięcie szkół 2021. Warszawa

W Warszawie pierwszą szkołą, w której wykryto zakażenie koronawirusem, jest Szkoła Podstawowa nr 322 przy ul. Dembowskiego na Ursynowie. COVID-19 wykryto u ucznia ósmej klasy. Cała klasa przeszła na nauczanie zdalne do 11 września.

Do 9 września zostały zawieszone lekcje stacjonarne także w XXV LO im. Wybickiego oraz w Technikum Mechatronicznym przy ul. Wiśniowej. W tej drugiej placówce zajęcia stacjonarne zostały zawieszone w jednej z klas pierwszych. Kontakt z zarażonym miało też troje uczniów z samorządu i wychowawca klasy, który prowadził zajęcia integracyjne.

Zamknięcie szkół 2021. Wielkopolska

Nie tylko Warszawa zamyka placówki oświatowe i poszczególne klasy wysyła na nauczanie zdalne. Już w pięciu szkołach w Wielkopolsce potwierdzono zakażenia COVID-19. Zakażenia potwierdzono w placówkach w Poznaniu oraz w powiatach śremskim i międzychodzkim.

Obecnie mamy pięć szkół na terenie województwa wielkopolskiego, w których pojawiły się "przypadki covidowe", i w których pojedyncze klasy czy też oddziały przeszły w tryb nauki zdalnej

- powiedziała PAP we wtorek Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.